<3MammaMia<3 Skrevet 5. oktober 2008 #1 Skrevet 5. oktober 2008 Er 8-9 uker på vei nå og har hatt småblødninger 2-3 ganger. Det startet for ca 3 uker siden.Har ikke store blødninger,men sånn at jeg ser det etter at jeg har vært på do.Den ene gangen varte det i 2 dager. Hvor "vanlig" er det å være plaget av blødninger. Bli så bekymret,er så redd det skal gå galt:-(
gutt09&spire11 Skrevet 5. oktober 2008 #2 Skrevet 5. oktober 2008 Det er ikke veldig vanlig, men noen får blødninger i forbindelse med at det fester seg. Ikke bekymre deg hvis ikke du har direkte vondt. Hadde litt blødninger selv i uke 9 og gikk til gynekolog for å sjekke. Der var det en liten gutt(fikk jeg vite på ul i uke 20)som svømte og sparket som bare det. Ta kontakt med lege eller jordmor hvis du får vondt. Lykke til
edvina har fått en gutt Skrevet 6. oktober 2008 #3 Skrevet 6. oktober 2008 Jeg har hatt 3- 4 blødninger. Det vil si det har ikke rent blod, men vært lyserosa blod på papiret når jeg har tørket meg. Blødningene har var ca 2-10 timer hver gang. Blødningene var i uke 6 uker 12 og uke 18. Dette er helt normalt ettersom slimhinnene i sjeden utvikler seg. Jeg er nå i uke 26 og alt står bra til:) større blødninger derimot er jo ofte et tegn på en tidlig abort.
Lisa,Vegard&Tarjeis*mor Skrevet 6. oktober 2008 #4 Skrevet 6. oktober 2008 Det er vanlig. Man er så blodfylt når man er gravid, at noen opplever opp til flere sånn blødninger. Jeg har opplevd det i begge svangerskapene mine, og det gikk bra:) Men be om tidlig ul hvis du er bekymret. Det er godt å slippe å engste seg for mye:)
Mi tesoro *220307* *101109* Skrevet 6. oktober 2008 #5 Skrevet 6. oktober 2008 Av egen erfaring anbefaler jeg deg på det sterkeste å kontakte sykehuset for å kreve ultralyd.
Mi tesoro *220307* *101109* Skrevet 6. oktober 2008 #6 Skrevet 6. oktober 2008 Av egen erfaring anbefaler jeg deg på det sterkeste å kontakte sykehuset for å kreve ultralyd.
<3MammaMia<3 Skrevet 6. oktober 2008 Forfatter #7 Skrevet 6. oktober 2008 Tusen takk for mange svar:-) Ble litt beroliget,det er ikke vondt men bare en lysrosa sånn som det ble beskrevet ovenfor.Håper det gir seg snart. Ska til lege på onsdag,får kreve en undersøkelse for å se om alt er bra med en lille.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå