Gjest Sauen er på tjukka igjen=) Skrevet 4. oktober 2008 #1 Skrevet 4. oktober 2008 Fant ut at jeg var gravid for litt over 2 uker siden, og siden det har jeg hatt hodepine hver eneste kveld. Ellers har jeg kanskje hodepine 2 ganger i året... Andre som har opplevd dette? Har ikke lest om det som et typisk svangerskapssymptom... Gikk det i så tilfelle over?
Leirha Skrevet 4. oktober 2008 #2 Skrevet 4. oktober 2008 Det er veldig vanlig, mange so har det. Jeg hadde det hver dag de første 3mndene. Snakk om skikkelig vondt, paracett hjalp, men man skla jo være forsiktig med det når man er gravid, tok det bare en gang i uken når jeg ikke holdt ut lenger. Hadde det i begge svangerskap. Så du er ikke alene.
wirre;o) Skrevet 4. oktober 2008 #3 Skrevet 4. oktober 2008 Jeg har aldri hørt noen ha det. Skal du på kontroll snart? Eller er det først ved 12 uker?
Alba44 Skrevet 4. oktober 2008 #4 Skrevet 4. oktober 2008 Gratulerer, Sauen!! Så koselig da )) Jeg hadde endel hodepine i begynnelsen av svangerskapet. I 2.trimester begynte det å avta. Du skal kanskje på 1.kontrollen hos legen og kan ta det opp da.
hEiSvEiS Skrevet 4. oktober 2008 #5 Skrevet 4. oktober 2008 Gratulerer med baby i magen :-) Sliter selv med hodepine, gjorde det i første svangerskap også! Det er noe skikkelig dritt.. for man blir så utrolig redusert. Er desverre ikke så mye annet å gjøre enn å sørge for å få i seg skikkelig med VÆSKE (og da snakker jeg selvsagt om vann), HVILE og GÅ TURER i frisk luft. Jeg får mer vondt i hodet når jeg er trett, stresset, sulten (lavt blodsukker) og når jeg anstrenger meg (hard fysisk trening). Må rett og slett bare ta hensyn til at kroppen. Jeg forsøker i det lengste å unngå paracet, har ikke lyst å bruke dem hver dag gjennom hele sv.skapet derfor bruker jeg kun dersom det går over til migrene. Det er ett symptom på sv.skapforgiftning ja, men det er svæææært få som utvikler svangerskapsforgiftning så tidlig. Samtidig på du se det i sammenheng med andre symptomer som forhøyet blodtrykk, synsforstyrrelser og økende ødemer. Da bør du være veldig på vakt! Ta det opp med legen din på kontroll, du vil nok mest sannsynlig bare få beskjed om å ta det med ro :-) Lykke til videre, håper det gir seg. Hos meg begynte det ikke før rundt 3-4 mnd, og har vart en stund nå.. man lærer seg litt å leve med det også ;-P
Gjest Sauen er på tjukka igjen=) Skrevet 5. oktober 2008 #6 Skrevet 5. oktober 2008 Takk for svar=) Skal nok på kontroll snart ja, hadde jeg bare fått tak i legen=P Begynner virkelig å merke at jeg er gravid nå, ja. Dårlig matlyst, og begynner å kjenne det i bekkenet allerede (!) men sånn er det, det er jo gjerne første trimester som er verst når det gjelder vondter, og helt på slutten... dette går bra=)
melkekua™ Skrevet 5. oktober 2008 #7 Skrevet 5. oktober 2008 Gratulerer med spire ) Når er din termin forresten om jeg kan spørre? ) Min er 20.mai.
Saltlakris Skrevet 5. oktober 2008 #8 Skrevet 5. oktober 2008 Jeg hadde og mye hodepine i førse halvdel av svangerskapet! Fikk høre at det var normalt.
Gjest Sauen er på tjukka igjen=) Skrevet 5. oktober 2008 #9 Skrevet 5. oktober 2008 Foreløpig termin 28 mai hvis jeg har regnet rett=)
melkekua™ Skrevet 5. oktober 2008 #10 Skrevet 5. oktober 2008 Så morro da ) Jeg har forresten litt hodepine denne gangen jeg også, og jeg er også mere kvalm enn jeg var med de 2 forrige.
Gjest det spirer og gror - FØDEKLAAR Skrevet 5. oktober 2008 #11 Skrevet 5. oktober 2008 hei.. gratulerer med spire ;-) jeg har vært plaget med hodepine i hele første svangerskapet mitt og i dette også, helt til begynte å ta krom..da får man mindre lyst på noe godt også.. så det anbefales!! =) har ikke hatt hodepine på flere mnder nå.. =)
Gjest Sauen er på tjukka igjen=) Skrevet 5. oktober 2008 #12 Skrevet 5. oktober 2008 Oj, det høres ut som noe! Er en liten godtegris, jeg...=P
Gjest det spirer og gror - FØDEKLAAR Skrevet 5. oktober 2008 #13 Skrevet 5. oktober 2008 hehe.. det er jeg også, merka betydelig forskjell.. har også lagt på meg 10 kg mindre i dette svangerskapet enn det første... er jo ikke sikkert det virker like godt på deg, men hodepina forsvant i alle fall.. jeg får jo lyst på noe godt av og til, men før var jeg EKSTREM.. =) det skader ikke å prøve i alle fall =) lykke til! =)
MamiMaribel Skrevet 5. oktober 2008 #14 Skrevet 5. oktober 2008 Det er vanlig. Jeg hadde i det fra ca. starten av 2. til 4.måned var over, og kjenner mange som har hatt samme plager. Men plagsomt og slitsomt er det uansett:-)
Mammarama=) Skrevet 5. oktober 2008 #15 Skrevet 5. oktober 2008 Gratulere med spire=) Jeg hadde hodepine begge mine svangerskap.. Jeg drikker vanligvis 2-3 kopper kaffe daglig.Men 12 første ukene av svangerskapene var jeg så kvalm at jeg ikke orket tanken på det engang..Tror at noe av hodepinen min skyltes kaffe stopp.. Men har hørt at en ofte kan ha det i begynnelsen..
Gjest Sauen er på tjukka igjen=) Skrevet 5. oktober 2008 #16 Skrevet 5. oktober 2008 Har også mistet lysten på kaffe og kuttet det ut, men takk for tipset=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå