Ceccan** Skrevet 3. oktober 2008 #1 Skrevet 3. oktober 2008 Hei. Jeg sliter sånn i forhold til jobben..Jeg trives ikke i det hele tatt, har dete helt forjævli på jobb faktisk. Har null kjemi med noen av de jeg jobber sammen med, føler meg helt alene.. men det skal jeg nå klare å leve med. Jeg hater nemlig selve jobben min.. det er utrolig mye salgspress, noe jeg ikke trodde det skulle være da jeg fikk jobben (jobber i bank). Trodde det skulle handle om andre ting, men det er kronisk mas om salg salg salg. Jeg HATER salg, har ikke personlighet til det i det hele tatt. Det å kronisk bli mast på å jakte på nye kunder, ringe ringe ringe. Skal ha så så mye av ditt, og så så mye av datt. Å bli målt på resultater heeele tida, og at det blir smelt opp foran hele kontoret. Jeg blir fysisk dårlig av det. Sitter å spenner meg hele dagen på jobb.. kjenner ubehaget skikkelig på kroppen.. gruer meg til hver eneste dag på jobb... pga av dette har jeg vondt i hodet hver eneste dag... når jeg kommer hjem orker jeg bare sitte inne alene for jeg er så ødelagt i hodet og helt uslitt etter å ha klart å komme meg gjennom dagen. orker nesten ikke treffe folk for er bare deppa... og det eneste jeg gjør er å grue meg til neste dag, har vondt i magen og ønsker ikke sovne om kvelden for da er det så kort tid til jeg våkner å må på jobb igjen... Fredagskvelden er favorittdagen for da har jeg hele helga foran meg... kjenner jeg blir lettere i kroppen og ikke har vondt i magen da.. men så kommer lørdagskvelden, og da begynner jeg å grue meg igjen.. skikkelig vondt i magen og i brystet... kjenner det i hele kroppen... Jeg klarer ikke arbeidsoppgavene mine, de passer meg ikke.. jeg takler det bare ikke.. blir helt ødelagt av jobben.. jeg har gått sånn over ett år nå.. prøvd og prøvd men det blir ikke bedre... søker andre jobber å, men får ikke noe respons:( Jeg vet ikke hva jeg skal gjøre.. jeg klarer ikke flere dager der.. jeg holder det ikke ut.. kjenner jeg er helt desperat:( Hadde det ikke vært for at jeg hadde hatt lån på leilighet hadde jeg sagt opp, men er totalt avhengig av inntekten:(((( Blir helt deprimert jeg...
Klar Som Et Egg Skrevet 3. oktober 2008 #2 Skrevet 3. oktober 2008 Huff da, dette hørtes IKKE bra ut! Verken for deg eller babyen din.. Hvis du forteller om dette til legen din, tror jeg du får en sykemelding. Du skal ikke gå rundt med dette på kroppen i tillegg til en graviditet! Hvor langt er du på vei? Hva med å få en sykemelding ut svangerskapet (det tror jeg ikke er noe problem hvis du legger det fram på denne måten), og så slapper av i mammapermisjonen og begynner å se deg om etter en ny jobb.. Så kan du si opp i god tid før perm går ut hvis du har en ny jobb å gå til.. Det er jo helt forferdelig å ha det slik på jobb, det er jo det stedet en tilbringer mest tid (bortsett fra hjemme), da er det viktig å trives.. Føler skikkelig med deg, håper du seriøst får gjort noe med situasjonen din! Klem
Ceccan** Skrevet 3. oktober 2008 Forfatter #3 Skrevet 3. oktober 2008 Nei, jeg har det helt forjævli.. det ødelegger fritiden min også liksom:( Jeg vet ikke hva jeg skal gjøre...huff.. er dessverre ikke gravid enda..hadde jeg enda vært det... venter på en mann som skal bli klar, noe han forhåpentligvis blir snart..
Noras mamma Skrevet 3. oktober 2008 #4 Skrevet 3. oktober 2008 Heihei, Nei, dette er ikke bra... Men, det kan hende jeg kan hjelpe, dersom du bor i Osloområdet! Jeg arbeider nemlig som rekrutteringsrådgiver... Send meg en PM, så tar vi det derfra.
letho Skrevet 3. oktober 2008 #5 Skrevet 3. oktober 2008 Forferdelig situasjon! Ikke bra hverken for deg eller barnet. Er du gravid i en slik situasjon du beskriver, må du kontakte din leder for en fortrolig samtale der dere ser på mulige alternative oppgaver/redusert arbeids mengde i en periode etc. Om dette ikke er en mulighet, må du ta arbeidssituasjonen din opp med legen din og evt få en sykemelding. Håper du får nye jobbtilbud kjapt. Lykke til!
Ceccan** Skrevet 3. oktober 2008 Forfatter #6 Skrevet 3. oktober 2008 dessverre ikke gravid ennå.. men snart prøver.. går ikke an å prate med min leder, han er irritert nok på meg fra før fordi jeg ikke leverer nok resultater og vil nok egentlig bare ha meg bort:(
Ceccan** Skrevet 3. oktober 2008 Forfatter #7 Skrevet 3. oktober 2008 Jeg kommer ikke inn på min side:( men jeg bor et stykke utenfor oslo.. to timer ca.. er det for langt til at du kan hjelpe?
MiLady Skrevet 3. oktober 2008 #8 Skrevet 3. oktober 2008 Hva med tillitsvalten, han/ho skal også hjelpe til hvis man ikke når inn til sjefen din. Du kan også få tilligsvalten din med deg når du skal gå å snakke med sjefen, hvis du føler ubehag, og han ikke hører etter. Og går ikke det så får du snakke med legen din om hvordan du har det på jobb og at du er så utkjørt og det har vart i 1 år.
Noras mamma Skrevet 3. oktober 2008 #9 Skrevet 3. oktober 2008 Det jeg mente, er at mine kunder hovedsaklig befinner seg i Oslo, om jeg skulle hjelpe deg å finne en ny jobb... Så, dette har jo litt med pendlevei osv å gjøre. 2 timer regner jeg med er for langt. Slik jeg tolker din situasjon, så har stillingen blitt oversolgt til deg da du skulle bli ansatt. Det er mange som gjør det, for å forsøke å dekke opp sitt akutte behov for ansatte. Mest sansynelig inneholder denne stillingen mye salg i utgangspunktet, og tenker da at det ikke hjelper å klage på selve arbeidssituasjonen i den stillingen du har nå. På meg virker det som du uansett burde skifte beite, men i mellomtiden burde du kanskje gå til den som sitter med personalansvaret (HR-ansvarlig el.) og forklare din situasjon, og om det er mulig å endre stilling internt. Å sitte på Innkomne forespørsler og service feks, har ikke det samme jaget og presset over seg som regel, som å stå i frontlinjen for nye innsalg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå