Gå til innhold

pappaperm/fedrekvoten


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvis mor har jobbet under 50% pga arbeidsledig på dagpenger.. Får ikke far noe fedrekvote da eller??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dagpenger regnes som arbeidsgivende inntekt så om du har jobbet feks 50% og v ært arb ledig med dagpenger 50% så har du full opptjening og dere har fedrekvote.

Skrevet

Har ikke jobb annet enn spontan ringevikar...blir en dag en uke og ingen neste uke...så er nok arbeidsledig på dagpenger ca 100%..

Da har ikke far rett på fedrekvoten da sikkert.. :( ettersom jeg ikke jobber..

Skrevet

Jo da om du har jobbet eller vært arbeidsledig så er det likestilt hva opptjening av foreldrepenger angår Ta kontakt med nav for å høre med dem. De vet jo situasjonen din siden du går på dagpenger

 

DETTE står på NAV

 

Hvem kan få foreldrepenger

 

Du kan få foreldrepenger hvis du har hatt pensjonsgivende inntekt i minst seks av de ti siste månedene før stønadsperioden tar til.

 

Inntekten på årsbasis må være minst halvparten av folketrygdens grunnbeløp (G). Likestilt med arbeid er perioder du har mottatt

 

sykepenger

foreldrepenger ved fødsel og adopsjon

svangerskapspenger

dagpenger under arbeidsløshet

Også andre forhold kan likestilles med yrkesaktivitet. Dette kan være

 

lønn fra arbeidsgiver under utdanning

ventelønn

avtjening av militær- eller siviltjeneste

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...