Mockanin Skrevet 2. oktober 2008 #1 Skrevet 2. oktober 2008 Ble litt overrasket når vi på foreldremøtet fikk informasjon om at på en av de andre avd. var et autistiskt barn. Er dette virkelig noe dem må opplyse andre foreldre om?
wirre;o) Skrevet 2. oktober 2008 #2 Skrevet 2. oktober 2008 Tror ikke det er noe man må/skal. Men dersom man har foreldrenes/foresattes samtykke vil jeg tro det er fint å utgi den type info. Det er jo ikke like lett å se, som det f.eks er med barn med funksjonshemninger eller med Downs. Da er det lettere å forstå hvorfor dette barnet oppfører seg noe annerledes enn ett barn som ikke er autistisk.
Meg + 2 prinsesser Skrevet 2. oktober 2008 #3 Skrevet 2. oktober 2008 Hvis det hadde vært mitt barn så hadde jeg synes det var veldig greit om de opplyste om det til andre foreldre.. Eller, hva mente du? Var det negativt? :-S (hjernen er i en liten boble om dagen;))
Gjest Skrevet 2. oktober 2008 #4 Skrevet 2. oktober 2008 Jeg håper det er vanlig jeg da. Tenk på alt barna vil komme til å oppleve og se gjennom denne gutten. Det er veldgi alright for foreldre å vite hva og hvorfor da. Det å være autist er jo ikke bare-bare heller. Er en veldig tung diagnose som påvirker alle rundt. Så i dette tilfellet vil jeg si at det er riktig. (Som forelder på begge sider) Bedre det enn spekulasjoner og rykter også.
Snabel@ Skrevet 2. oktober 2008 #5 Skrevet 2. oktober 2008 Da guttungen begynte på stor avdeling i barnhagen gikk det ei autistisk jente der, men det var ingen som fortale oss om det. Må innrømme at jeg så litt rart på henne de første gangene jeg så henne, for hun oppførte seg litt snålt, svarte ikke når jeg snakket til henne osv. På det første foreldremøtet det året fortalte faren selv at hun var autist - da falt en del brikker på plass, for å si det sånn... Skulle ønske vi hadde fått vite det litt tidligere. Veldig nydelig jente, forresten;)
Mockanin Skrevet 2. oktober 2008 Forfatter #6 Skrevet 2. oktober 2008 nei,nei.. mente ikke at det var negativt. Men syntes det var litt rart. Vårt barn er jo ikke på samme avd. og jeg har heller derfor aldri sett dette barnet. Det ble ikke sagt noe annet enn at det var et autistiskt barn på denne avd. ikke noe om hva han heter eller hva det går ut på at han er autistisk. Så om sønnen min kommer hjem og sier noe om en gutt i bhg. så kan ikke jeg vite om det er han det er snakk om.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå