Vipsenmamma Skrevet 1. oktober 2008 #2 Skrevet 1. oktober 2008 Jeg stemmer for saft. Det er ikke alle barn som liker/drikker brus, bl. a. min lille på 4 år.
Den heldige eier av ett barn Skrevet 1. oktober 2008 #3 Skrevet 1. oktober 2008 Brus! Helst en rød, en gul, en svart og en blank en:)
MissAntrop Skrevet 1. oktober 2008 #5 Skrevet 1. oktober 2008 Brus! Ha forskjellige typer så barna kan blande slik at det ser ut som sølevann - det er stas
Mammaen til Isak Skrevet 1. oktober 2008 #7 Skrevet 1. oktober 2008 Vi fikk da alltid brus i bursdager når jeg var liten, og det var stort sett da vi fikk det og ) det var stas, blanda brus og fikk ulike smaker *bringer tilbake goooode minner,ja* Men.....i isak sine bursdager har vi hatt begge deler, ungene har fått velge. Mange velger saft fordi de ikke liker brus (at den bruser og er "sterk) og andre brus. Og det syns jeg er helt greit.
mamiladi Skrevet 1. oktober 2008 #8 Skrevet 1. oktober 2008 Saft :-) Men har du prøvd appelsinjuice blandet 50/50 med mineralvann? Oppi en stor glasskanne med masse appelsin og sitronringer og jordbærbiter ser det skikkelig fristende ut. Smaker kjempegodt!
Gjest Skrevet 1. oktober 2008 #9 Skrevet 1. oktober 2008 Jeg hadde faktisk ikke hørt om annet enn brus i selskap for litt siden. Da leste jeg om saft. Var det i F&B kanskje? Uansett. Hvor gamle er barna? Jeg tror jeg vil si brus så langt de ikke er under, tja, 3år. Brus og bursdag hører sammen etter min mening. Det må være lov å kose seg med sanne fy-fy saker altså. Det er ikke bare fy-fy
*musefis* med 2 store og 2 små Skrevet 1. oktober 2008 #10 Skrevet 1. oktober 2008 Brus. Er det selskap så er det selskap...
Gjest Sekretøsa Skrevet 1. oktober 2008 #11 Skrevet 1. oktober 2008 Ja, jeg er også for brus. Men tror jeg blander litt saft just in case Vet jo aldri med disse små
Gjest Skrevet 1. oktober 2008 #12 Skrevet 1. oktober 2008 Har aldri opplevd å få servert eller servere annet enn brus ... men de fleste har vel saft i skapet uansett (sånn i tilfelle)? Og som hun over her sier, det bør vel være minst en rød, gul, sort og blank brus, og i hvertfall rød, grønn og gul saft... (sorry, jeg er litt amper i dag) Det enkleste er vel å ta utgangspunkt i det gutten din liker best, også supplere det litt.
Hikken Skrevet 1. oktober 2008 #14 Skrevet 1. oktober 2008 Enig med Den heldige eier av ett barn og Magicka :-) Masse forskjellig brus. De fleste har vel også mulighet til å sette fram en mugge med saft til de som ikke liker brus. Tror til og med jeg ville sattfrem en gul og en rød saft så de også kan blande! :-D Åh... Gleder meg til barnebursdager.. Voks Leah, voks!
Vipsenmamma Skrevet 1. oktober 2008 #15 Skrevet 1. oktober 2008 Det hjelper ikke å si at de skal kose seg når de IKKE LIKER brus. Min 4-åring drikker det ikke, selv om hun har fått smake. Hun synes det smaker altfor sterkt (kullsyre) Da velger hun heller vann, hvis hun ikke får saft da, som er det hun ville valgt selv.
Dotten Skrevet 1. oktober 2008 #16 Skrevet 1. oktober 2008 Brus Ingen aldersgrense heller. Er de veldig små, drikker de gjerne desto mindre... Nå snakker jeg ikke om babyer da Var jo mer stas før, da det bare var i bursdagsselskaper man fikk brus. Nå er det vanlig hver helg også, så det er ikke like stas lenger. Men stemmer for brus alikevel. Snuppa mi er ikke noe glad i brus enda, men foretrekker melk eller vann. Jeg der i mot... Huff. Drikker hver dag....!
nicknavn Skrevet 1. oktober 2008 #17 Skrevet 1. oktober 2008 Bruker begge deler, men jeg kjøper også Kuli. Da får de velge hva de vil ha, ofte er det Kulien som går først.
meg & to små vampyrer Skrevet 1. oktober 2008 #18 Skrevet 1. oktober 2008 Jeg stemmer for eplejuice. Eller saft til små barn. Eller smoothie.
Gjest Sekretøsa Skrevet 1. oktober 2008 #19 Skrevet 1. oktober 2008 Ikke vær amper, det er snart helg Nei, det får holde med en type saft! Men fanta og husbrus er vel et must, er det ikke? Evnt rødbrus... om ikke så har vi vel alltids juice i skapet Min JENTE (hehe) liker ikke noe spes, bare sort brus (fordi ho ikke får det)... men tar ho med etterpå å handler litt, så får vi se
Gjest Sekretøsa Skrevet 1. oktober 2008 #20 Skrevet 1. oktober 2008 Kuli vakke dumt! Det skal jeg jaggu kjøpe! Takktakk Smoothie er ikke akutellt vampyr, da får du komme å lage det
meg & to små vampyrer Skrevet 1. oktober 2008 #21 Skrevet 1. oktober 2008 kuli er jo bare saft da palmis... fancy saft!
Gjest Sekretøsa Skrevet 1. oktober 2008 #22 Skrevet 1. oktober 2008 Den er på boks! DET er stas det haha Var for å ha i tilfelle noen av jentene ikke likte brus
nicknavn Skrevet 1. oktober 2008 #23 Skrevet 1. oktober 2008 Men saft severt fra mugge er noe annet å få saft med litt annen smak severt på boks med sugerør:-)
cherry coke Skrevet 1. oktober 2008 #24 Skrevet 1. oktober 2008 Begge deler. Sette frem en mugge med saft i tillegg til brus. Ikke alle barn som liker saft heller...=) Jenta mi drikker vann til alt. Til og med i bursdagen sin , da alle andre drakk saft eller brus, ville hun ha vann. Så en mugg med vann er heller ikke dumt.
*musefis* med 2 store og 2 små Skrevet 1. oktober 2008 #25 Skrevet 1. oktober 2008 Men det blir da fryktelig dyrt hvis du skal ha kuli til alle barna??
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå