Gjest Skrevet 30. september 2008 #1 Skrevet 30. september 2008 Vi skal til syden om 3 uker og tenkte kanskje jeg skulle prøve å gi han litt vann innimellom frem til vi reiser. Han får mme og i sommer når det var så varmt drakk han mye mer oftere, kankje litt greit å la han få litt vann i varmen, han drikker nemlig nesten 1 liter mme i døgnet og de bør jo ikke ha noe særlig mer enn det. Er det noe i veien for at han får litt vann om dagen? Ga han noen slurker på flaske i dag, han ble litt fornærmet, ventet vel at det var mme han skulle få hehe:-) men han drakk nå litt før han ikke ville ha mer.
kitty08 Skrevet 30. september 2008 #2 Skrevet 30. september 2008 heisann! Det er ikke noen grunn til å gi en baby på under 6 mnd vann (ihvertfall ikke 3 mnd!). Babyen får det den trenger fra MM/MME. Det er når de begynner å spise fast føde de får behov for annen væske. http://www.babycenter.com/204_drinking-water-can-harm-babies_5232695.bc (Å gi MME + vann blir jo som å gi utvannet MME. Istedenfor 200 ml MME + 20 ml vann, kan man jo gi pulver basert på 200ml men blandet med 220 ml ...) Men god tur til Syden! (Jeg bor i Florida, og selv om det er 35 grader så fikk jeg beskjed av legen at babyer ikke behøver vann når de spiser MM/MME). Ellers ;-). Det tok tid her å venne babyen til vann, men det kom seg etterhvert og plutselig drakk hun noen mililiter. Jeg ga oppvarmet vann - hun liker det bedre enn romtemperert og kaldt liker hun fortsatt ikke. 7 mnd.
Gjest Skrevet 30. september 2008 #3 Skrevet 30. september 2008 Jeg begynte å la lillegutt smake på vann i sommer når han var rundt 3 mnd. Likte det absolutt ikke, og ville hvertfall ikke drikke av tåteflaske (det vil han fortsatt ikke, det skal komme melk ut av den...) ga han på t-skje innimellom når jeg husket det. Når vi begynte med grøt, ga jeg ham på t-skje innimellom måltidet. Etterhvert likte han det godt, men kun når han fikk på skje :-) Nå har han endelig begynt å skjønne hvordan han suger på tutekopp, så nå tar han noen gode slurker innimellom. :-) Jeg har hørt at når de får mme, så kan de godt få litt vann når det er varmt, da det ikke er så tørsteslukkende som mm.
lille sprelle Skrevet 1. oktober 2008 #4 Skrevet 1. oktober 2008 anbefaler ivhertfall å begynne tidlig! Er lite populært med vann her i huset (6 mnd).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå