Gå til innhold

hvorfor vaksinere mot vannkopper???


Anbefalte innlegg

Skrevet

det må vel være de med veldig dårlig imunforsvar eller hva??

 

har hørt snakk om at de gjør det eller skal gjøre det...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har ikke hørt at det skal inn i vaksineprogrammet. Er jo en ganske ufarlig barnesykdom, men kan sikkert være skummel for barn med diverse andre sykdommer og som du skriver, dårlig imunforsvar.

Jeg er for vaksinering, men hadde ikke tatt vaksine mot vannkopper til friske barn nei.

Skrevet

Ja, jeg er for vaksine mot vannkopper. Og vet du hvorfor? Har du hørt om helvetesild? Vannkopper kommer av et herpesvirus, faktisk. Og har du hatt vannkopper, så står du resten av livet i fare for å få helvetsild.

Skrevet

Barn med nedatt immunforsvar eller som går på medisiner som setter ned immunforsvaret skal vaksineres for vannkopper. Dette fordi vannkopper er en fryktelig farlig sykdom for disse gruppene. Det gjelder f.eks barn som står på cellegiftbehandling eller annen immunsupprimerende behandling for f.eks kreft, barneleddgikt,psoriasis osv

Skrevet

Av samme grunn som mmr; for å spare sykedager for foreldrene.

 

 

Skrevet

nå må du rulle inn da, tura.. for en idiotisk kommentar..

Skrevet

Javel, den er ikke tatt ut av løse lufta. En representant fra folkehelsa innrømmet dette i et intervju da mmr-vaksinen ble innført. Idiotisk eller ei..!

Skrevet

Da mmr-vaksina ble innført? Det må da være evigheter siden? Jeg fikk mmr-vaksine i 1974

Skrevet

Vannkopper...hmmm....en artikkel stod det så flott at en minker sjansen for at de ansatte trenger å ta sykedager hjemme med barna.

 

Penger-makt-penger-makt---hmmmm....kan jo lure på hvor mange bedrifter som inngår avtaler med medisinfirmaer i slike tilfeller for å selge vaksiner, blandt annet infulensavaksinen.

Skrevet

I 1974 var det vel ikke mye å spare på sykedager..... De fleste mødre var vel hjemme likevel?

Skrevet

Anonym.

Det tura hendviser til er tilfelle, så jeg anbefaller deg å evt ha en litt bredere vidsyn til at slik fungerer det for store firmaer uansett hva det gjelder. Poenget er da hvordan man legger det så fint ut til oss nede på bakken, ikke sant.

Sykedager er et emne som har vært oppe når det gjelder flere vaksiner, og du finner kilder hvis du har kapasitet til å søke litt lenger enn forsiden på fhi sine sider.

Skrevet

Æsj- det har du faktisk rett i, Tura (*rødme*) Fikk meslingvaksine i 1975 og mmr i 1986, faktisk. Fant tilfeldigvis vaksinasjonskortet mitt for to timer siden.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...