jejeje Skrevet 28. september 2008 #2 Skrevet 28. september 2008 Jeg er 24+2 og jeg kjenner det allerede innimellom. Det er nok det at det dytter på ja. Hos meg så virker det som om det påvirkes av hvordan nurket legger seg i magen fordi det kommer plutselig og varer kanskje en halv time-time også gir det seg igjen.
Skravlefruen med huleboer Skrevet 28. september 2008 #3 Skrevet 28. september 2008 Det var være litt forskjellige grunner til at du har vondt under ribbeina - alt fra helt uskyldige smerter til smerter man skal ta litt mer på alvor. Det avhenger litt av om du har flere symptomer. Dersom det er spesielt under høyre costalbue (ribbein) - og det kommer i skikkelige tak - så kan det tenkes at det kan skyldes gallestein (som ikke er helt uvanlig hos gravide!) Dersom du utvikler ødemer (væskeansamling), får økende blodtrykk, synsforstyrrelser og sterk hodepine - kan smerter under ribbeina/i mellomgulvet sees i sammenheng med svangerskapsforgiftning. MEST SANNSYNLIG (phu!) er det bare livmoren som presser mot diafragma (mellomgulv) eller babyen som strekker seg litt/sparker mot ribbeina - og derfor føles det ømt og vondt innimellom. Kan ikke trøste deg med at det blir bedre enda..hihi.. bare vent til du får noen skikkelig kraftspark under ribbeina og ut ;-) Det er iallefall ikke godt ! :-D
aug-mamma ble novembermamma! Skrevet 28. september 2008 #4 Skrevet 28. september 2008 Jeg er 32 fullgåtte uker i morgen og jeg har hatt disse smertene i ribbeina noen uker nå..Jeg har de bare på venstre side og de er blitt sånn som skravlefruen over her beskriver..Skikkelige spark under ribbeina og ut og det kjennes ut som et åpent sår hvis jeg ikke ligger meg ned med en gang han begynner med denslags:-) Stort sett nøyer han seg med å strekke en eller annen kroppsdel alt han makter inn i ribbeinet, men vondt nok det også;-) Hadde det sånn med førstemann også..Det gir seg når magen faller om noen uker så bare hold ut:-)
toa med 2 jenter og spire:) Skrevet 28. september 2008 #5 Skrevet 28. september 2008 ja det presser jo veldig.hadde mye det med første.grusomt.kjentes ut som jeg ikke fikk puste!det blir jo utvia og vis babyen er langt opp så og sparker mye i ribbeina så er det vel sånn.2 og 3 svangerskap så har babyene vært langt nede,så jeg vet ikke om det er for det da eller om det bare er første svangerskap som er værst.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå