Gå til innhold

Kan dere mene noe om Bård?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Synes Bård er veldig fint, vi har å tenkt litt på det. Men vi er fra to forskjellige deler av landet, så vi sier det forskjellig, så derfor kan ikke vi bruke det. Jeg ville sagt Bård med stum d og rullende r, mens andre sier Bård med d og tykk r. Det er iallfall sånn vi tenker, men navnet som jeg sier det synes jeg er kjempe fint.

Skrevet

Det er akkurat det jeg tenker også.

Navnet er flott, men vi er fra øst- og vestlandet så vi sier det så ulikt.

Jeg vil ha et navn som ikke alle andre har, samtidig så vil jeg ikke ha et som er oppkonstruert.

Skrevet

ja, det der er vanskelig, man vil jo ikke ha tre andre gutter i klassen med samme navn, men det er lett å falle litt for de her motenavna, fordi de klinger så godt. Men jeg like å de litt gamle navnene, kanskje navn man finner hvis man blar litt i slektsbøker og slikt :)

Skrevet

men Bård er ikke et motenavn? Jeg vet ikke om en eneste liten Bård jeg da?

Skrevet

nei, det var det jeg mente, Bård ser jeg for meg mer som et sånt fint gammelt navn :)

Skrevet

Ja, er brukandes det. Et helt ok navn, som ikke alle andre har. Ville vel selv ikke brukt det på en liten baby, men syns det er bra at ikke alle har de navnene som er "in". Syns forøvrig Brede er en veldig fint og lite brukt navn:-)

Skrevet

Jeg liker også navnet Bård (familienavn for meg), men mannen min sier at det blir uaktuelt. For på engelsk blir det; My name is Bored... :-( Kjedelig!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...