Gå til innhold

Liten aktivitet i magen. Er det blitt for trangt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Jeg er 33 og kjenner bare bevegelser èn til tre ganger daglig. Babyen sparker ikke som før, men jeg ser han romsterer litt. Er dette litt lite og skyldes det dårlig plass???

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Umulig for noen å uttale seg om over internett... Ring fødeavdeling/lege/jordmor for råd!! Jeg er i uke 36, og her er det full fart fremdeles, både spark og annen romstering. Jeg ble selv bekymret pga "lite liv" et par dagers tid rundt uke 33, jeg ringte føden, og fikk fin hjelp der. Alt viste seg å være fint, og de sa - noe jeg i og for seg var advart om på forhånd fra jordmor - at det kunne kjennes ut som om det var "mindre liv" rundt den tiden pga mindre plass. MEN det kan også være andre, mer alvorlige grunner til at man kjenner "mindre liv", så ring heller fagpersonell enn å synse selv! Jeg hadde det i alle fall mye bedre med meg selv etter den sjekken på føden, da slapp jeg å være bekymret, og VISSTE at den lille hadde det bra i magen min.

Skrevet

Det synes jeg er litt lite ja,for h*n har ikke så liten plass ennå.. Det blir jo trangere,men du skal jo kjenne liv gjennom hele dagen... Ta det opp med jordmor eller føden du:) Jeg var selv inne på føden på sønd pga syntes det var lite spark,36 uker.Har tatt seg opp igjen nå da..

Skrevet

Takk, jeg tar en telefon jeg :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...