Gå til innhold

Kan noen svare meg på dette?Bare lurer, er litt redd.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har ekstrem fødselsangst, redd for smertene selv om jeg vet det er en del av fødselen og at det finnes forskjellige smertelindringer. Men er det egentlig mulighet for å ta ks når man er så redd?

Er ikke det at jeg vil slippe billig unna men er redd for å ødlegge hele det fine med å få barn fordi jeg er redd og ikke greier å slappe av. Vil egentlig føde for å kunne få den følselsen men vil ikke slite med å tenke på fødselen i ettertid:/

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kjære deg!

For det første, så er alle redd for fødselen. Spesielt hvis det er første gang. Desverre er det noen som er mer redd enn andre, og det virker som du er i den kategorien. Hvis angsten din er stor nok, får du kanskje ks. Og det er ingen lettvint løsning, da det er en operasjon, som krever lengre rekonvalesens enn en normal fødsel. (Sier normal for noen har jo vanskelige fødsler vaginalt også)

 

Ta det opp med jordmor eller legen din, at du er så redd. Vet om noen som får samtaler på sykehuset før fødselen slik at det kan bli vurdert hva dere skal gjøre.

 

Jeg er ingen ekspert på dette. Har født en gang før og jeg var ganske heldig med min fødsel. Opplever derfor nå at jeg engster meg for at jeg ikke skal være like heldig denne gangen.

 

Angsten din vil nok være sterkere nå enn etter fødselen for med de fleste går det jo veldig greit, selv om det gjør vondt. Smerten kjenner du der og da, du husker at det gjør vondt, men etterpå klarer du ikke og forestille deg hvordan det egentlig var.

 

Som sagt, snakk med jordmor eller lege, de kan hjelpe deg, berolige deg og finne den beste måten og gjøre dette på.

 

Lykke til!

 

Skrevet

Anbefaler ikke KS så sant du kan slippe :)

 

Jeg hadde haste KS med nr 1, og vanlig fødsel med de 2 siste :)

fødsel nr 2 fikk jeg epidural, og med fødsel nr 3 gikk det under 2 timer fra vannet gikk til barnet var ute, det gikk ganske fort :)

 

Anbefaler deg å ta en prat med jordmor/lege så de vet hvordan du har det

før fødselen osv :)

 

Du glemmer smertene ganske fort etter en fødsel.... uansett hvor vondt

det var med fødsel nr 3, så hindrer det ikke meg til å bli gravid igjen en gang i fremtiden.... smertene er verdt det ;)

Skrevet

TBM27

 

nå kan vel haste KS og vanlig ks ikke akkurat sammenlignes?

Skrevet

Det kommer vel an på hva som menes med haste---

Planlagt samme dag kalles også hasteKS...

Skrevet

da kan æ si det at æ hadde planlagt keisersnitt med nr 1 og nu venter jeg tvillinger og er ganske spent på om æ får føde normalt (noe æ håper på) eller ikke. legen sier at det kan hende det blir keisersnitt nå å. men keisersnitt anbefales ikke du har sykt vont i mage i etterkant så slipper æ ks denne gangen står jubelen i taket :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...