VerdensBeste Skrevet 23. september 2008 #1 Skrevet 23. september 2008 Nå har jenta mi på litt over 8 mnd vært syk i over 3 uker, og spiser veldig lite.. Tror hun har vondt i halsen, for hun sliter skikkelig med å svelge grøten. Hun klarer kanskje å få ned en skje eller to men det er det, i løpet av en hel dag.. Og hun vil ikke die mer enn ca 3 ganger iløpet av dagen. Men hun spiser en halv boks med fruktpurè når jeg gir henne det. Ville dere bare gitt mer frukt så hun fikk i seg litt annet enn bare mm ? Var greit når det var snakk om noen dager, men synes jo 3 uker er litt lenge for en på 8 mnd uten noe annet enn 3 måltider mm. Ser hun har blitt tynnere også, ribbeina er mye mer tydelig nå enn før.. Har vært hos legen, men han sa ikke noe så er vel ikke krise men
Grateful mom Skrevet 23. september 2008 #2 Skrevet 23. september 2008 Når hun har vært syk så lenge, og begynner å bli tynnere ville jeg vel kanskje hørt med legen igjen, evt en annen lege? Evt kan du også ringe til helsestasjonen og høre. De har jo ikke såå mye å gå på disse små stakkar... få i henne det hun orker av mat. Du får ta masse C-vit som hun kan få gjennom morsmelken også..
Tredjemann på vei :D Skrevet 23. september 2008 #3 Skrevet 23. september 2008 Jeg ville gitt henne akkurat det hun vil ha, altså mer frukt ettersom hun spiser det. Også må du være flink å gi henne d-vitamin og passe på at du selv tar masse vitaminer som hun får i seg gjennom melka. Tror også jeg kanskje ville prøvd med ei flaske mme i tillegg, da det metter mer enn mm og inneholder masse næringsstoffer og vitaminer som babyen trenger.
VerdensBeste Skrevet 23. september 2008 Forfatter #4 Skrevet 23. september 2008 Har prøvd å gi henne mme, men det vil hun hvertfall ikke ha.. med en gang hun ser flasken begynner hun å hyle og slår tilflasken og kaster seg bakover.. hehe Gir henne litt mer frukt da og ser om hun vil ha det Jeg har jo generelt sett dårkigere matlyst selv når jeg er syk, men jeg har jo en del mer å gå på da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå