mimza Skrevet 22. september 2008 #1 Skrevet 22. september 2008 selv har jeg ikke tenkt så mye over det men har en samboer som er ganske bekymret så får høre hva dere mener.. i går på dagen når jeg var på do og tisset vår det litt blod på papiret, så igår kveld når jeg var på do igjen var det også litt blod + litt slim på papiret. snakket med ei vennine som sa at det nok var slimproppen.. men i natt hadde jeg veldig vondt i magen og ryggen og det har fortsatt hele dagen i dag. har også spydd og vært veldig kvalmen hele dagen og har hatt vondt i hode og trøtt i hele dag, har virkelig ikke vært meg selv.. hva ville dere gjort? mannen min vil jeg skal ringe føden?! men selv tenker jeg at jeg kan vente og ringe fastlegen min imorgen..
mimza Skrevet 22. september 2008 Forfatter #2 Skrevet 22. september 2008 glemte forresten å skrive på jeg er i uke 37:)
LadyBlackJack Skrevet 22. september 2008 #3 Skrevet 22. september 2008 De har en regel på føden at man skal ringe om det kommer blod,tror jeg... De får tlf i hytt og pine om alt mulig,så jeg ville ringt,bedre å ringe 1 gang for mye enn 1 for lite.. Hvor langt er du på vei?
Mamman_til_Adine <3 Skrevet 22. september 2008 #4 Skrevet 22. september 2008 Ring føden Da tar du ingen sjanser. Bedre en gang for mye enn en gang for lite. De er vant til tlf fra bekymrede gravide, og de er der for akkurat sånne situasjoner
trulta Skrevet 22. september 2008 #5 Skrevet 22. september 2008 Jeg ville helt klart ringt til føden. Det er jo tross alt de som er eksperter på dette.
Madamina Skrevet 22. september 2008 #6 Skrevet 22. september 2008 Ring føden. De er blitt så flinke til å være forståelsesfulle (mange avdelinger har fått oppstramminger det siste året). Jeg hadde en del blødninger i forbindelse med at slimproppen gikk i uke 36. Vonde kynnere og ryggsmerter også .Tok det så med ro etter råd fra jordmor noen dager, og nå er både blødninger og vonde kynnere borte. Men det er ikke farlig å føde fra uke 37. Og det går nok noen dager til om fødselen skulle nærme seg. En del av det du kjenner er nok del av modingsprosessen.
Jente, gutt + gutt i magen Skrevet 22. september 2008 #7 Skrevet 22. september 2008 Hei Blod og slim på papiret kan være slimproppen. Det at du har vært i veldig dårlig form i dag med oppkast og vondt i hodet, kan nok være verdt en telefon til føden. Ei venninne som fikk svangerskapsforgifting, fikk akkurat de samme plagene. Er ikke meningen å skremme deg altså, men synes du burde ta en telefon til føden slik at de kan avgjøre om du bør komme inn til kontroll. Hvor langt er du på vei?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå