Gå til innhold

Når er det vanlig at babyene blir litt skeptisk til andre?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når er det vanlig at babyene blir litt skeptisk og redd andre? Og hvor lenge ca varer denne perioden?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vår jente ble litt skeptisk til noen fremmede mennesker da hun var rundt 7mnd.

 

Vanligvis har de vokst av seg denne skepsisen når er et år gammel.

Skrevet

Gutten min blir 3 mnd i morgen og han har begynt å reagere sånn innimellom. Kommer litt ann på situasjonen og formen hans også.

Skrevet

fremmedangsten dukker som regel opp rundt 7 mnd. Men jenta mi hadde en periode rundt 3-4mnd der hun ikke likte å bli holdt av andre. Gikk over da.

Skrevet

Min datter ble utrolig skeptisk fra hun var 3 mnd gammel.Husker en gang onkelen hennes var så "dum" at han sa god natt til henne.Hun hyl ai 30 minutter etterpå.hehe.

 

Mens vår sønn som nå er 9 mnd har nesten aldri blitt redd eller skeptisk til noen. Det er veldig få ganger. Så det der er helt individuelt fra barn til barn

Skrevet

Hvis folk kommer veldig rett frem til frøkna vår, blir hun veldig usikker og kan begynne å gråte hvis det er mange som kommer brått på - noe folk har en tendens til å gjøre mot babyer...grrr, kan de ikke tenke seg litt om!! Hun er nå 6mnd og har vært sånn siden hun var ca 3mnd. Men det tar bare 5-10 minutter, så er ikke de fleste folk skumle mer:-)

Skrevet

Dattera mi er 6 mnd nå og har vært skeptisk og litt redd andre de siste par ukene.

Skrevet

Vår gutt har begynt å brette underleppa nå den siste uka. Straks 7 mnd.

Skrevet

Han hadde en sånn periode rundt 4-5 måneders alderen, men nå er han straks 10 måneder, og har ikke hatt det siden. Så jeg håper ikke denne "fremmedfrykten" kommer igjen.

 

Skrevet

Jenta mi hadde en sånn periode da hun var 2,5mnd. varte vel i 2 uker ca. ingen andre enn meg og pappan kunne holde for da ble det skikkelig bråk! Men det er veldig individuelt da, enkelte har lengre/kortere perioder. også er det noen som har flere slike peioder gjennom det første året.

Skrevet

Jenta vår har vore litt av og på frå ca 8 mnd, men frå 9,5 og fram til no (10,5) har det vore ganske voldsomt. Viss framande (eller f.eks. farmor, som vi ikkje hadde sett på nokre veker) kjem bort begynner ho å grine og tårene trillar. Det er verst med menn, spesielt viss dei har skjegg. Håpar ikkje det varar så lenge, får vondt av ho som er så redd så ofte. Sliter litt med å få folk til å forstå at nei, ho blir ikkje plutselig IKKJE redd meir viss den ho er redd for løfter ho opp og skal trøste. Det virkar berre mot sin hensikt...

 

Storebroren har aldri vore redd folk (bortsett frå at han hadde ein "anti-farmor-periode" ei stund), har alltid kunnet gå til kven som helst.

Skrevet

Guttene mine var veldig skreptiske til andre, da de var rundt 6mnd.

Nå er de 9mnd og smiler til alle som snakker til de :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...