Gå til innhold

Lærling, barn og økonomi.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann:)

 

Jeg rekner med at det mest sannsynlig er stil noen slike spørsmål før, men velger å skrive eget innlegg slik at jeg får best mulig svar i forhold til min situasjon.

 

Jeg gikk noen mnd i lærling som frisør før jeg ble gravid med tvillinger og sykmeldt. Nå er tvillingene over et år og jeg har valgt å vente litt med å starte å jobbe igjen. Men det er så mye jeg lurer på.

 

Jeg har samboer som tjener relativt god men vi har ikke noe spesielt god økonomi. Lærlinglønn er ikke mye å skryte av, så jeg lurer på om det er noen som vet om det er noen form for støtte jeg kan søke? Jeg vet man kan søke i lånekassen og få stipend og lån som blir omgjort til stipend etter jeg har tatt fagbrev, men om jeg ikke fullfører blir jeg sittende med enda et lån fra lånekassen ( har et fra da jeg gikk friøsrskole, privatskole.). Det er jeg ikke så veldig gira på. Så jeg lurer altså da på om dere der ute har peiling på om det er noe mer jeg kan "kreve"/søke om ?!

 

På forhånd, takk for svar:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...