GuttenMin09 ♥ Jentebaby i 2012 Skrevet 18. september 2008 #1 Skrevet 18. september 2008 Cocoa butter boddy butter Hjelper denne mot strekkmerker? leste det her inne at noen ambefalte den. Boksen er runt og hvit-besj, åsså er det bilde av noe nøtte greier på lokket. Ble litt usikker når eg kom jem etter å ha kjøpt den å leste at noen ambefalte - ”Cocoabutter stick" fra Body shop, den sto det til og med bakpå at hjalp.. Hmm Kjøpte også Weldas Svangerskaps pleieolje, som forebygger strekkmerker fra Sunkost, den har eg vertfall tro på at virker..
Gjest Skrevet 18. september 2008 #2 Skrevet 18. september 2008 Jeg smurte meg med begge delene du nevner i forrige svangerskap, og har ikke et eneste strekkmerke. Men om det har noe med smøringen å gjøre, eller om det var tilfeldig vet jeg ikke. Har jo hørt at noen er mer utsatt for strekkmerker enn andre. Men jeg tenkte som så at om jeg ikke smører og får strekkmerker, så hadde jeg garantert angret!
GuttenMin09 ♥ Jentebaby i 2012 Skrevet 18. september 2008 Forfatter #3 Skrevet 18. september 2008 okai ja eg trur eg e utsatt for d :S, så eg smøre så får me se om d jelpe, någen seie d jer, å andre ikkje
Pappalille Skrevet 18. september 2008 #4 Skrevet 18. september 2008 Om dere søker litt rundt på nett vil dere se at det ikke finnes en krem eller olje som har noen dokumentert effekt mot strekkmerker. Dette fordi merkene dannes i underhuden, og det trenger rett og slett ikke så langt ned. Noen er mer disponert for strekkmerker enn andre, og de kan smøre og smøre uten at det hjelper nevneverdig, andre kan droppe alt av smøring og se ut som de aldri har vurdert å bli gravide engang. Når det er sagt; huden strekkes jo mye, og det klør en del, i hvert fall på meg, og det er godt å smøre huden! Kanskje ekstra hyggelig om den blivende pappaen gjør det =) Vi skal skjemme oss bort litt, så finner du en krem du synes er god, så smør! Det skader ikke annet enn lommeboka =D
birrisj05.02.09 Skrevet 18. september 2008 #5 Skrevet 18. september 2008 Jeg bruker den, og den er stortsett det samme som stick'en. Det er iallefall den kremen med høyest fuktighetsinnhold man finner hos Body shop. Jeg bruker også e-vitaminkrem av og til. Huden består av tre lag, og kremer trekker bare inn i de to ytterste. Det er det innerste som sprekker når man får strekkmerker. Så strekkmerker er vel mest genetisk og basert på arv. Men det hjelper nok med smidig hud, så er ikke dumt å smøre seg :-) Og det hjelper sikkert å bygge opp huden innenfra, det vil si spise sunt... fisk er bra for huden!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå