Anonym bruker Skrevet 17. september 2008 #1 Skrevet 17. september 2008 Dette er ikke et vanlig klage på svigermor innlegg, for jeg liker henne veldig godt. Men ble litt oppgitt idag! Hun meldte seg kjapt til å kjøpe stellebord, noe jeg synes var kjempe kjekt. Hun sa flere ganger om at vi måtte dra ut for å finne et, og det sto på henne, jeg var sykemeldt og kunne forsåvidt hele tiden, mnes hun jobbet masse. Så var hun hos oss en dag, og vi målte hvor stort det kunne være og hun spurte meg hva jeg ville ha.. Jeg svarte at jeg ville ha en som kunne brukes som kommode når hun var for gammel til å ligge på stellebordet, så vi kunne flytte den inn på rommet hennes. Altså uten badebalje og hjul.. Vi avtalte at vi skulle prøve å få dratt ut en gang den uken. Et par dager seinere kom samboeren min hjem og sa at moren hadde bestilt et kjempedyrt stellebord, MED badebalje innebygget. De hadde det ikke inne så det tok en stund før vi fikk det.. Jeg sa med en gang at jeg helst ikke ville ha en sånn, og om det var dyrere sånn som jeg ville ha det så kunne vi betale det ekstra, og spurte om han kunne ta det opp med henne.. Idag kom han hjem med dette stellebordet, og jeg fikk igjen høre hvor dyrt det var, osv. Da jeg åpnet pakken så jeg at det var både hjule og badebalje.. Sa på en litt forsiktig måte at det var jo ikke sånn vi skulle ha, men fikk til svar at jeg måtte slutte å være så bortkjemt og sytete, det hadde jo kostet masse penger.... Er det hormonene som gjør at jeg blir litt ekstra irritert eller har jeg et lite poeng??
Anonym bruker Skrevet 17. september 2008 #3 Skrevet 17. september 2008 Dårlig gjort av mannen din å ikke kunne stå opp mot foreldrene sine og si hva dere ønsket.. Men bit isammen det er såååå mye annet og viktiger å bekymre seg over så dette kan du leve med. Bruk stellekommoden så lenge dere trenger stellebord og så får du sette det i garasjen. Kanskje de da innser hvor smart du var som tenkte på at om hun kjøpte et uten badebalje m.m. så kunne dere ha brukt den lenger. Bare synd at det er noen år til du kan si :"hva var det jeg sa, synd at den var så dyr også...." :-)
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 17. september 2008 #4 Skrevet 17. september 2008 Synes ikke du er sytete. Om du har sagt klart i fra hvordan du i allefall ikke ville ha det fordi du ville ha flere bruksmuligheter synes jeg svigermor burde ta hensyn til det. Er det noensom helst mulighet for at du kan levere tilbake stellebordet ville jeg gjort det. Fortell svigermor hva du har tenkt å gjøre og spør om hun vil være med når du bruker pengene på et annet stellebord, og gi henne evt penger tilbake om det du vil ha er billigere.
Anonym bruker Skrevet 17. september 2008 #5 Skrevet 17. september 2008 Det er ikke sånn at du kan ta ut badebaljen når du vil da? Vi har et sånt i tre. Hvor vi kan bruke alle skuffene, unntatt den øverste så lenge baljen er i.. Men til det du lurte på.. Vet ikke om du er sytete.. På en måte, men forstår deg også på en annen måte, siden du hadde sagt hva du ønsker. Men som hun over skriver, dette er egentlig null problem! Dere har fått et stellebord hvertfall..
Hyacinth Bucket Skrevet 17. september 2008 #6 Skrevet 17. september 2008 Du har full pott jenta mi. Bytt hele stellebordet til et slikt som du vil ha.
GhostyBoo Skrevet 12. oktober 2008 #7 Skrevet 12. oktober 2008 hehe, sytet er vel å dra den litt langt. Gjør som oss - kjøp det du vil ha, og gi kvitteringen til svigermor så kan hun betale. Jeg hater at svigermor kjøper det jeg ikke vil ha. Hun har kjøpt masse allerede, i rosa OG blått, for hun er litt sur for at hun ikke får vite kjønnet. (barnefaren vet det ikke) Hadde jeg vært deg, hadde jeg dratt til butikken og byttet stellebordet, og betalt evt mellomlegget selv, uten no mer mikk mak. Lykke til,
Gifteklar:0)) Skrevet 12. oktober 2008 #8 Skrevet 12. oktober 2008 Syns ikkie du er sytete, sånn som jeg forsto det så spurte hun hvilket du ville ha, du svarer og hun kjøper det motsatte? Litt barnslig av henne da å kjøpe akkurat et sånt du ikke ville ha. Dra å bytt det, hadde jeg ville gjort.
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2008 #9 Skrevet 12. oktober 2008 For det første kan du kanskje ta ut baljen etterhvert som sagt her. For det andre så er du kanksje ikke sytete, men ufattelig utakknemlig!!! Som vi desverre i stor grad ha blitt i disse tider... Synes faktisk at du fortjener å kjøpe et eget stellebord jeg. Så kan Svigers bruke penger på seg selv i stedet :-) Skjønner jo at du allerede hadde sagt hva du ville ha, og at dere egentlig skulle ut sammen, i så måte dårlig å bare kjøpe ett, men... Vær glad for at hun hjelper dere med å shoppe, koster jo litt alt som skal kjøpes til den lille..
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2008 #10 Skrevet 12. oktober 2008 Når man er voksne mennesker burde man handle inn til egen husholdning. Da får du det du vil ha, og betaler for det selv. Trenger man tilskudd kan man be om å få penger. At andre mennesker kjøper gaver til voksne verd tusenvis av kroner er helt urimelig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå