*Rutletutt* Skrevet 16. september 2008 #1 Skrevet 16. september 2008 I såfall, hvor mye er for mye...?;o) Jeg drikker mye for tiden - minst 2,1l rent vann (tre 0,7l flasker) og maaaaange store kopper med grønn te - nå som jeg har begynt i jobb igjen blir det minst 6 kopper for dagen...Tenker jo alltid at det er så bra å drikke masse - men kan det bli FOR masse, tro...? Og hva kan skje da? ...he, he - mye man skal lure på;o)
lengter daler ned i skjul... Skrevet 16. september 2008 #2 Skrevet 16. september 2008 ja det kan man. er faktisk de som blir skikkelig dårlig og lagt inn på sykehus pga det. tror det blir for stor belastning på nyrene bla. men er ikke helt sikker. men vet sikkert at man kan drikke for mye og bli syk av det.
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 16. september 2008 #3 Skrevet 16. september 2008 Syns jeg har lest noe om å overbelaste nyrene ved å drikke kjempemasse, men hvor grensa går og om det er forskjell på hva man drikker (utenom alkohol seff) vet jeg ikke )
*Rutletutt* Skrevet 16. september 2008 Forfatter #4 Skrevet 16. september 2008 Ok, men man må vel drikke MYYYE for mye da, eller? Er vel ikke noen fare for det for min del, mener jeg;o)
hit og dit Skrevet 16. september 2008 #5 Skrevet 16. september 2008 Ja det kan ein. Husker ikkje mengden i hodet, og er for lat til å sjekke i boka. Du kan google vannforgiftning, hyperhydration/overhydration kan muligens gi nokre bra treff.
*Rutletutt* Skrevet 16. september 2008 Forfatter #6 Skrevet 16. september 2008 Takk - skal skjekke det ut:o)
*Rutletutt* Skrevet 16. september 2008 Forfatter #7 Skrevet 16. september 2008 På grensen til vannforgiftning - 3-4l, og 4-5l er visstnok farlig...ooops - da tror jeg at jeg skal passe litt på, jeg;o/ Er jo oppe i ca 4 l væske daglig vil jeg tro...
Gjest Skrevet 16. september 2008 #8 Skrevet 16. september 2008 Du må opp i 10 - 11 liter for at det skal være skadelig, og da samtidig med at du ikke får i deg salter. Det er ikke mulig at du klarer å presse i deg så mye væske.. 4 -5 liter er ikke farlig, iallefall ikke hvis du har friske nyrer og et friskt hjerte.
Leirha Skrevet 16. september 2008 #9 Skrevet 16. september 2008 Jeg leste nettopp at max grensa på ein dag er 11l. http://www.dagbladet.no/dinside/2002/07/03/341134.html
Mom2Two Skrevet 16. september 2008 #10 Skrevet 16. september 2008 Jepp, det kan man. En jeg kjenner som er lege i New York sa til meg en gang at det hadde vært en konkurranse på radio der foreldre kunne konkurrere på vegne av barna om å vinne en Playstation ved å drikke så mye vann de greide på så så lang tid. Damen som vant, døde.... Så, ja, man kan definitivt drikke for mye væske..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå