victomalia Skrevet 16. september 2008 #2 Skrevet 16. september 2008 Hei! Så koselig å bli etterlyst. Har liksom kutta litt ut siden SA og bare tatt det helt slow. MEN....jeg tok en ny test idag og jeg er GRAVID igjen!!! Er så hoppende glad. Har ikke fortalt mannen min det ennå engang. Er litt skjelven fordi jeg er redd det skal gå galt, men det er jo lite sannsynlig at det skal skje en gang til. Så da blir det det tredje junibarnet på meg. Men det er jo en skjønn tid. Og hvordan går det med deg? Og den lille familien din!! Går det greit med lillegutten og amming og sånt? Og tar storesøster det bra? (for du hadde vel jente fra før??) Har tenkt på deg ofte, og lett litt etter innlegg fra deg for å se hvordan det går. Man kan tenke når man har to små at hvordan greier man å få fler, men...de eldste fortsetter jo ikke å være små. De vokser til og kan hjelpe til osv. Det er såå koselig med familie. Elsker barna mine sååå, og elsker denne dagen!!! Håper den lille bare vil bli!
maria isabell Skrevet 16. september 2008 Forfatter #3 Skrevet 16. september 2008 skal si du har lett for å bli gravid:) dette var gode nyheter;) nå vart eg glad:) her går det fint...koser meg med babyen og storesøster er så stolt..var på butikken å handlet storesøster gave i dag:) har vert ganske streng med lekebutikker og ikke latt henne få grine seg til leker..så i dag når hun fikk plukke ut de lekene hun ville ha vart hu veldig glad:) trur mammaen var enda mere glad:) kunne kjøpt hele butikken til henne:) hu fikk 2 dvder, en mumibamse og et tegne brett:) det var så gøy:) formen er overraskende bra, men ikke på topp enda og fødselen var ingenting sammenlignet med sist gang:) aner ikke hvordan eg skal klare å ha en baby og en 1 åring alene når min kjære skal jobbe fra mårra til kveld:) klarer ikke løfte 1 åringen..finner nok en løsning:) det må gå bra denne gangen:) du kan ikke være så uheldig å miste 2 ganger på rad:) lykke til:)
victomalia Skrevet 16. september 2008 #4 Skrevet 16. september 2008 Joda, jeg har hatt ganske lett for å bli gravid før, men etter at jeg sluttet med prev. i våres, har det bare v'ært rot med syklusen, så kanskje den SAen rydda litt opp i systemet. Men det er litt uvirkelig, så jeg skal stikke opp på legekontoret en dag bare for å få bekreftet det av noen andre. Kjenner til problemet i lekebutikken, jeg har bare en hjemme på dagen nå da de andre er på skolen og i barnehagen. Jeg er så surrete om dagen (skjønner jo hvorfor nå) og kom til feil tid på helsestasjonen idag. Men da måtte vi en tur til lekebutikken også. Man unner dem alt vet du, og jeg føler 4. mann liksom aldri får noe. Han bare arver eller leker med det de andre har fått før, og det blir jo litt konflikter med 5-åringen. Men de er jo så søte at man kunne kjøpt alt til dem. Vi gikk faktisk ut uten noen ting, for han var mer interessert i den bilen på utsiden som man putter en tier på. Jeg har ett år mellom 1 og 2. mann. Jeg kan huske at det var litt overgang ja. Jeg fikk faktisk depresjon etter nr. 2 og kom meg ikke ordentlig før etter 8 mnd. Jeg var ikke flink nok til å komme meg ut når jeg kunne, og ble surrende for mye hjemme med 2 "babyer". Jeg ble helt sprø av det. Men jenta di sover kanskje på dagen ennå, så hvis du får duppet av litt da, bør du gjøre det. Du finner helt sikkert ut av det. Det er jo en skjønn tid og da, men den går så altfor fort. Kos deg masse med dem. Ja, jeg håper babyen blir her nå. Testen var så sterk, og symptomene er her på en annen måte, så jeg har egentlig en følelse inni meg om at det vil gå bra nå. Åh..gleder meg. Ha en fin kveld!
maria isabell Skrevet 17. september 2008 Forfatter #5 Skrevet 17. september 2008 1 år mellom nr 1 og to..oi..da hadde eg blitt utslitt:) ammet du når du var gravid da? hvor lang tid tok det før nr 3 kom? prøver å sove når begge to sover,men det er ikke alltid eg får dem til å sove sammtidig, klarte det litt i dag:) min kjære er begynt i jobb igjen,så nå er det litt tøfft, heldigvis kom min mor i dag og vasket..gullet er blitt syk,så nå er det litt ekstra,men det går så fint,har jo bare 2:)
victomalia Skrevet 17. september 2008 #6 Skrevet 17. september 2008 Jeg fikk ikke til amming før nr. 4 jeg. Mye barseltårer over puppen der. begynte med flaske stort sett ved 2 mnd. alder. Minsten ammet jeg i 9 mnd. Han var jo bare en drøm. Jeg syntes det var tøffest å få de to første, så ikke si at du bare har 2, for det er myye jobb og mye omstilling oppi hodet ditt også. Som ofte skjer det raskere enn med pappaen. Det kan også være litt slitsomt. Når jeg fikk de 2 siste, var jeg mer vant til å ha flere, være mere hjemme osv., mens når jeg fikk andremann slet jeg meg ut i prøve å leve i det tempoet jeg gjorde med førstemann. Sitt hvertfall ikke å ha dårlig samvittighet for alt du ikke får gjort. (uff, nå er jeg ikke særlig oppmuntrende). Så flott at du har mammaen din da! Deilig når de har muligheten til å ta i et tak. Hun duller vel fælt med de små hun og. Koselig med sånn. Håper det går fort over med den lille da, blir jo litt ekstra når de er så små. Mer urolige og sånn. Jeg skal opp til legen i morgen med en urinprøve bare for å høre at jeg er gravid. Følte nesten ikke at de trodde på meg sist. Å, det er så koselig å gå å tenke på at det er et liv inni meg. Gleder meg til å få en til her hjemme i gjengen. Snakkes
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå