AnLin *j07* med januargutt. Skrevet 15. september 2008 #1 Skrevet 15. september 2008 For at man skal ha en grei økonomi, tenker jeg på.. Er fryktelig dårlig med penger, men nå som mannen får en litt bedre lønn, tenker vi på å kjøpe hus istedenfor leilighet, men vi vet ikke om vi har råd..
Joikaboll@ Skrevet 15. september 2008 #2 Skrevet 15. september 2008 Alt ville hvert det beste, men da måtte det hvert slik at alt fylte seg opp ved behov. Til nå har lånet vårt tatt 2%, fra neste mnd vil lånet spise 40% *grøss og gru*
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 15. september 2008 #3 Skrevet 15. september 2008 Av samlet lønn til 2 100% stillinger med ganske gjennomsnittlig lønn, tar huslånet ca 1/4. Det er veldig til å leve med syns jeg, selv om vi nok også hadde overlevd med halve inntekten betalt til lån (men da hadde det vært trangt).
AnLin *j07* med januargutt. Skrevet 15. september 2008 Forfatter #4 Skrevet 15. september 2008 Ja, vi har vel ca. 1/4 nå, tenker jeg... Så med litt økt lønn og litt økt lån, så kan det jo gå..
AnLin *j07* med januargutt. Skrevet 15. september 2008 Forfatter #5 Skrevet 15. september 2008 Hmm.. har regnet litt på det og det ser ut som om huset vi tenker oss og lønna vi har, vil være ca. 35% av mndslønn i lån... Er det for mye, eller går det greit for andre her?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå