Anonym bruker Skrevet 12. september 2008 #1 Skrevet 12. september 2008 ungen min på 1.5 år har begynt å være ekkel mot de andre barna hos dagmamma,og dette liker jeg virkelig ikke!han "angriper" de og river de i bakken, for så å enten bare gå sin vei eller være enda eklere med de. Jeg sier til dagmamma at hun bare må ta han slik at han lærer at dette er ikke lov,men det har ikke virka enda... når han er hjemme med oss er det ingen flere barn,så jeg har aldri sett dette selv. hva kan jeg gjøre?noe som har noe tips? forresten, og jeg sier strengt "nei" til han hjemme om det er noe han gjør som han ikke får lov til,så ser han bare på meg.begynner aldri å gråte ellerbli lei sei...
Anonym bruker Skrevet 12. september 2008 #2 Skrevet 12. september 2008 Snodig adferd? Virker som det er dårlig med empati der. Siden han ikke gråter eller blir sint når du tar han hjemme. Fælt å si om sånne små men noen har ADHD, andre er atuister i en eller annen form. Min er omtrent like gammel som din og han blir sinna eller gråter når jeg sier nei og tar han unna ting.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2008 #3 Skrevet 12. september 2008 Har det vært noen endringer i livet hans i det siste? Kan det være at han ikke trives så godt hos dagmamma og lar det få utløp ved å være aggressiv overfor de andre barna? Ellers håper jeg dagmamma er flink til å "gripe ham" i å gjøre det positive! Unger lærer mest av å få forsterkninger på det som er bra.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2008 #4 Skrevet 12. september 2008 ingen endringer i livet hans og han stortrives hos dagmamma.han har vært verdens fineste unge til nå,men så plutselig har han blitt værre og verre.men det er vel ikke ADHD for det vel?er det ikke normalt i det hele tatt dette???? hilsen HI
Anonym bruker Skrevet 12. september 2008 #5 Skrevet 12. september 2008 Joda, ganske normalt dette! Det skjer fordi de ikke vet hvordan de skal ta kontakt, eller fordi de har dårlig språk ennå eller for å markere seg feks. Kan være mange grunner. Bare gi tydelig og streng beskjed når han gjør noe han ikke skal så lærer han til slutt.Han er jo liten ennå.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2008 #6 Skrevet 12. september 2008 Barn på 1,5 år er ikke slemme!!!!! Dette er ingenting å tenke på engang. Empati er den følelsen som blir utviklet sist hos barn. Ingen av mine gutter har reagert med tårer eller sinne når jeg sier nei til de i den alderen! Oftest ser de på det som en slags lek nesten... Har en gutt på 5 år som er sosialt sterk og god sammen med andre barn, men da han var halvannet lo han bare til meg når jeg sa nei. Det synes jeg er helt normalt! Er jo selvfølgelig viktig at de lærer at det ikke er lov å slå eller bite andre barn. Et nei er viktg, men like viktig at de blir tatt bort fra situasjonen og ledet inn i en annen lek Jeg snakker nesten ikke strengt til min gutt på halvannet, selvfølgelig hvis han slår storebror eller noe, men er ikke sinna på han. Han er jo så liten ennå! Han har enda god tid på å lære!!! Lykke til! Er sikker på at barnet ditt oppfører seg helt annerledes om et år!!! Masse positiv oppmerksomhet er hva jeg har tro på!
Anonym bruker Skrevet 12. september 2008 #7 Skrevet 12. september 2008 tusen takk!!!!nå puster jeg litt lettere og håper gutten min er så normal som normal er og at han blir bedre når språket kommer:) hjertlig takk!
Meesah og HattiFnattene♡ Skrevet 12. september 2008 #8 Skrevet 12. september 2008 Han er en helt normal 1,5 åring, og om et halvt år (max) har det gått over. Jeg vil gjette på at han ikke snakker så mye? Han er et lite barn, han skjønner ikke konsekvenser, han skjønner ikke at nei betyr at han ikke skal gjøre ting. Han vil gjøre det, dermed basta. Han har ikke forutsetninger for å forstå det han gjør, så ikke bekymre deg så mye. Dette er FULLSTENDIG normalt:-) Bare fortsett å si nei du. Og det er KJEMPEFLOTT at du tar initiativ til at de i barnehagen skal reagere når han gjør sånt
Anonym bruker Skrevet 12. september 2008 #9 Skrevet 12. september 2008 Ped-leder for 12 småtasser i samme alder og flere av dem har hatt en slik fase. Noen ganger er det nesten litt komisk når de dytter en annen i bakken, for så å legge seg ned og gråte hjerteskjærende over urettferdigheten når de får tilsnakk. Det handler ofte om sjalusi og markeringsbehov ovnefor en rival i tiden før de er klare for å ha vennerelasjoner med andre barn. Gutten din ser dem antagelig mest som konkuranse enda, noe som nok går over.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå