Gå til innhold

Hva kan jeg lage av disse ingrediensene?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har:

 

-Kyllingfilet

-matfløte

-paprika

-løk

-hvitløk

 

Er helt håpløs med sånne ting! Noen med tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Strimle kyllingfilleetene, og stek dem i stekepanna med mye smør. Tilsett grønnsakene, og stek litt, tøm over fløten, og la det småputtre en stund.

 

Serveres med ris og gjerne en salat:)

Skrevet

Dette hørtes kjempegodt ut! Skal prøves ut i kveld :-)

 

Skrevet

Stek kyllingfilleten hele, med salt og pepper, sammen med løken og paprikaen, og et fedd og to med hvitløk.

Når ferdig stekt ta ut av panna.

Ha i matføten, krydre med salt og pepper... ha ein god dæsj med soyasaus i fløten, lit buljong (samme hvilken bare ikke fiskebuljong ;) ).

Gjerne en liten dæsj med god sennep, ikke pølsesennep, har du ikke sennep så holde det med det andre.

Ha i litt hvitløk.

Du kan ha oppi paprikaen og løken igjen, eller bare ha den ved siden av .

 

Poteter eller pasta til.

 

Skrevet

Fres opp løk og hvitløk og tilsett paprikaer når det er mykt. Hell over fløten etter et par minutter. La det tykne seg på svak varme. Skjør en lumme i kyllingefileten og putt fyllet inni. Leg den i en ildfastform og sett den inn i ovnen på 180 i ca 30 min. Serveres med ris og det av fyllet du ikke fikk plass til inni fileten

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...