Kokkeli nyter våren:) Skrevet 11. september 2008 #1 Skrevet 11. september 2008 Vi har mange drømme reise mål. Men det vi tenker en del på nå er å spare opp en del penger så om 4-5 år, når minste er 4-5 år gammel og reise tre fire uker til USA. Og se Disneyland, og kjøre litt rundt og se andre kjente steder. Det hadde vært kjekt om vi fikk til. Andre??
metaMORfose Skrevet 11. september 2008 #2 Skrevet 11. september 2008 Det er vår drøm også, vi skal 3,5 uke til USA neste sommer. ))
Lykkeligmammatiltre Skrevet 11. september 2008 #3 Skrevet 11. september 2008 Da har vi samme drømmereisemål som dere to ;o) vi håper vi får tatt turen om noen år! Gleder meg allerede ;o)
solemio Skrevet 11. september 2008 #4 Skrevet 11. september 2008 Vi var i Texas og Florida i fjor høst, og planlegger retur neste høst. Fantastisk opplevelse! Disneyworld var topp, den eneste nedturen var at årskortet i Dyreparken ble litt lite brukt etterpå.....
Regnbuens barn™ . Skrevet 11. september 2008 #5 Skrevet 11. september 2008 Bora Bora. I franske polynesia. Har vært i USA sikkert over 10-12 ganger, jeg elsker Amerika og kunne tenkt meg å bo der;-) SÅ kan anbefale det til dere over her ja... =)
Kokkeli nyter våren:) Skrevet 11. september 2008 Forfatter #6 Skrevet 11. september 2008 Kan jeg spørre noen hvor mye penger dere setter av til å bruke på en slik tur til USA?? Vi har allerede begynt å spare for vi vil kose oss skikkelig på den turen:)
Regnbuens barn™ . Skrevet 11. september 2008 #7 Skrevet 11. september 2008 Vel, det kommer litt an på hvor dere reiser.. i våres var jeg i florida i to mnd med barna, mannen var der 1 mnd bare.. vi hadde leiebil, mye penger til mat selv om vi bodde nesten gratis. Blir nesten feil å sammenligne meg med andre(jeg er big spender når jeg er i Amerika, for jeg handler alle klærne våres der) Men for 3-4 uker ville jeg Etter å ha betalt hotell , fly og evt bil MINST hatt 40 000kr. HUff, nå hørtes jeg gal ut.. Men det koster å reise rundt, inngangsbilletter til disney kostet over 1000kr dagen for 2 voksne og 1 betalende barn. Seaworld det samme, Dere ender sikkert med å spise ute veldig ofte, og om man ønsker noe annet enn Mcern så er det riktignok billig, men penger blir det tilslutt. Vi har vært på Hawaii 3 ganger, og der var det svindyrt, vi brukte maaassse penger på 4 uker, dyrt å spise, og leie av parasoll og solseng på stranda var svindyrt.. Men om du dropper shopping(det tror jeg ikke du klarer=) Så vil du definitivt klare deg på mindre..
solemio Skrevet 11. september 2008 #8 Skrevet 11. september 2008 Vi kjører også bigspender-budsjett med få begrensninger,- på 2 uker gikk det rundt 40.000 (etter hotell og fly),- da hadde vi leiebil, god mat, billetter til dette og hint (og ny koffert til alt tøyet jeg kjøpte)
~~DoraDora~~ Skrevet 11. september 2008 #9 Skrevet 11. september 2008 Cruise i Karibien står øverst på lista mi...men jeg synes ungene er for små til det enda. Men en dag..... )))
moota m storebror&lillebror Skrevet 12. september 2008 #10 Skrevet 12. september 2008 Vårs drømmeferie er ikke så spennende som deres da kanskje, men vi drømmer å reise til(bake til) Umag i Kroatia. Vi har kjørt dit ned på ferie før vi fikk barn 3 ganger, og vi lengter ned igjen. Grunnen til at vi drømmer om det og må spare til det er at da vil vi dra ned på hotellpakke med fly og greier for orker ikke kjøre så langt med små barn. Det er ganske skummelt på autobanen også med 2 som en er så glad i, har sett så utrolig mange stygge ulykker! Vi vil ta en skikkelig spend ferie og ikke tenke sparing og måtte lage maten på hotellet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå