blond Skrevet 11. september 2008 #1 Skrevet 11. september 2008 Jeg har ikke skjønt betydningen av utfallet for Norge og skjønner derfor ikke hvorfor det blir dekket såpass over så lang tid. Noen som kan forklare meg? Synes du det er viktig at vi blir godt orientert om presidentkandidatenes valgturnè? Bryr du deg?
Kokkeli nyter våren:) Skrevet 11. september 2008 #3 Skrevet 11. september 2008 Har vel den betydning at USA er en super stormakt, og har stor innflytelse i hele verden. Og hva de velger å gjøre berører folk langt utover USA sine grenser. Både når det gjelder økonomi, styre og stell og krig og fred. Bortsett fra at det var det som slo meg først så har jeg egentlig ikke peiling, og følger ikke med i politikk generelt..
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 11. september 2008 #4 Skrevet 11. september 2008 Er overhodet ikke interessert, har ikke fulgt med, og har ikke en anelse hva det handler om omtrent. Har ikke tenkt å begynne å følge med heller.
metaMORfose Skrevet 11. september 2008 #5 Skrevet 11. september 2008 For meg er det en selvfølge å følge med på det. Vi er opptatt av matpriser, renteøkninger og bensinpriser, og USA som stormakt har direkte påvirkning på spesielt oljen og renta. På grunn av den store usikkerheten i Amerikansk økonomi flyr nå renta vår høyre og høyere. Det er dyrt for norske banker å hente inn penger som norske forbrukere kan låne. Norske banker låner fra andre banker, særlig amerikanske. Så ja, det er klart jeg bryr meg. Alt Clinton bygde opp har Bush revet ned, jeg ønsker meg Obama som president fordi han står for en politikk jeg kan forstå. Hva Bush driver med har jeg aldri skjønt. ))
Lykkeligmammatiltre Skrevet 11. september 2008 #6 Skrevet 11. september 2008 Heia Obama! ;o) syns det er spennende å følge med!
yasmina Skrevet 12. september 2008 #7 Skrevet 12. september 2008 Delvis, er interessert i Dollaren da vi er loennet i dollar
moota m storebror&lillebror Skrevet 12. september 2008 #8 Skrevet 12. september 2008 Jeg bryr meg egentlig fint lite både om valget i USA, Pakitstan, Tyskland osv. Men det er som en annen svarte at USA er en stormakt og har stor innflytelse på resten av verden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå