Gutt, jente og ? Skrevet 10. september 2008 #1 Skrevet 10. september 2008 Er det noen her med erfaringer? Skal ta det imorgen, er veldig spent. Har aldri tatt det før. Sist var jeg bare på vanlig UL.
Gjest leelu25-nr.2 *30.03.09* Skrevet 10. september 2008 #2 Skrevet 10. september 2008 Jeg har tatt Om du klikker på nicket mitt ser du bilde av babyen i magen tatt innvendig i uke 8+5
Gutt, jente og ? Skrevet 10. september 2008 Forfatter #3 Skrevet 10. september 2008 Ååå, så søtt! Var det vondt? Varte det lenge? Er så speeent. Flotte bilder du har lagt ut!
Gutt, jente og ? Skrevet 10. september 2008 Forfatter #4 Skrevet 10. september 2008 Nydelig gutt du har! Hvor mange uker er du på vei nå? Jeg er 10+5 idag, er spent på hvor "mye" vi får se imorgen. Håper bare at alt er bra med den lille.
Gjest leelu25-nr.2 *30.03.09* Skrevet 10. september 2008 #5 Skrevet 10. september 2008 Tuusen takk Tobias er så skjønn og snill ) Nei kjente ingenting til den "staven" Hun trer et kondom utenpå med glidemiddel og du kjenner ingenting. det varte kanskje 10 minutter? Hehe, fikk hvertfall se masse. og du ser hjerte slå og blodet strømme gjennom navlestrengen. Helt spesielt. Når du er 10+5 får du se minatyrbaby med hender og armer og ben. Kanskje den slår kolbøtte for dere og? Jeg skal på ultralyd hos samme dama igjen til fredag og da er jeg 11+6 den blir innvendig da, men gleder meg masse til å se lille igjen.
Gutt, jente og ? Skrevet 10. september 2008 Forfatter #6 Skrevet 10. september 2008 Så det er ikke noe å grue seg til, selve "opplevelsen"? Ja, det kan godt hende at vi får se det Så lenge hjertet slår og alt er normalt, blir jeg mer enn fornøyd! Det er det jeg er så redd for at det ikke er. Hvorfor skal du på ny UL? Ja, skjønner godt at du gleder deg. Sambo gleder seg også veldig til imorgen, han har vært klar lenge for å få en til baby.
Gjest leelu25-nr.2 *30.03.09* Skrevet 10. september 2008 #7 Skrevet 10. september 2008 Her i Skien hvor jeg bor er det en klinikk i Porsgrunn som tilbyr ultralyd. det koster ingenting og man trenger ikke henvisning. Hun spurte sist om vi ville komme tilbake når vi var 12 fullgåtte fordi da var babyen helt komplett, skal bare fete seg opp og jeg takker ikke nei til gratis ultralyd Når jeg gikk med Tobias betalte jeg jo 1000 kr av egen lomme for å høre hjerte slå, men det var verdt, men jeg hadde ikke reist på ultralyd til fredag om det kostet meg noe. Hørte også hjertelyden hos jordmor på mandag, så vet jo at alt er ok, er mest for at pappan skal kunne se og høre lille og
annie74 Skrevet 10. september 2008 #8 Skrevet 10. september 2008 Jeg var på UL uke 12 i dag (det er min første), og jeg må si jeg tror det er det største jeg har opplevd. Å se et perfekt lite foster inni kroppen min er bare helt utrolig! Samboeren var med. Vi så hjerte slå, blodet pumpe gjennom navlestrengen, så tydelig høyre og venste hjernehalvdel, fostervann i magesekken, de søte små armene som bevegde seg, og bena som sparket da legen presset på magen min. Gled deg!
Gutt, jente og ? Skrevet 10. september 2008 Forfatter #9 Skrevet 10. september 2008 Sist var vi på vanlig UL to ganger, den vanlige som alle har og et senere i svskapet - for å sjekke noe. Nå er jeg så liveredd for at noe skal være galt, derfor tenkte jeg at det er best å finne det ut snarest hvis det skulle være noe. Er veldig spent siden det er innvendig UL, men har jo forstått at det ikke er så ille. Eneste jeg gruer meg til nå, er om det skulle være noe "dårlige" nyheter. Men håper og satser på at alt er bra. Gelder oss masse til i morgen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå