Anonym bruker Skrevet 9. september 2008 #1 Skrevet 9. september 2008 så rart at vi som er inne på dette forumet må drive å diskutere hva som er best av å være ung mor og moden mor. vi har da alle ulike meninger om det, og noen er bedre mor som ung og andre som eldre mor. kan vi ikke diskutere ting det kommer noe nyttig ut av da? de valgene vi tar om når vi velger å få barn kan vi da ikke gjøre om igjen likevel.......... jeg har opplevd begge deler og det er fordeler og ulemper her som med alt annet....... jaja måtte bare få det ut! stå på damer - barn er mirakler enten vi mødre er unge eller gamle :-)
Anonym bruker Skrevet 9. september 2008 #2 Skrevet 9. september 2008 Helt ENIG!!Hopper glatt over de trådene der dette diskuteres,men må innrømme at det er litt irriterende!
Lykke X 4 Skrevet 9. september 2008 #3 Skrevet 9. september 2008 Enig med deg. Men akkurat nå ligger det oppe en tråd fra ei som mener hun er en bedre mor som moden mor, enn da hun var ung. Det må jo være lov til å si. Har selv svart mitt på innelgget, og sagt meg enig. Det er ikke fordi jeg mener unge mødre generelt er dårlige, eller at jeg selv var en dårlig mor da jeg var ung. Jeg var en kjempegod mamma da jeg var 20, men nå er jeg enda bedre. Hvorfor? Fordi livet har lært meg masse. Og sånn har det vært for meg. Jeg ser også fordeler og ulemper med å være både ung og eldre mamma. Jeg kan faktisk gjerne anbefale å bli mamma som 20 åring, like gjerne som å bli mamma senere. Men det kan jeg si fordi jeg har opplevd begge deler
Gjest dagdrømmer Skrevet 9. september 2008 #4 Skrevet 9. september 2008 Jeg oppfatter egentlig ikke den tråden som en debatt om hvorvidt unge eller modne mødre er best. HI sier at hun selv er bedre mor som moden enn ung. Hun sier ikke at dette gjelder andre. Vi er alle forskjellige, noen er modne nok i ung alder, andre (meg inkludert) trenger noen år=)
___ Skrevet 9. september 2008 #5 Skrevet 9. september 2008 Jeg synes faktisk en del av de diskusjonene er nyttige jeg. Selv er jeg klart i kategorien "moden" mor. Det har sine klare fordeler, men også ulemper. For meg er det viktig å kunne få innspill på hva de yngre kan tilby barna sine. Hvis det er ting jeg ikke kan tilby selv gir det meg en mulighet til å finne løsninger som fungerer for oss og som kan gjøre at mine barn ikke faller utenfor eller får problemer pga min alder. Det er også fint for meg å få innspill på hvordan mine barns venners yngre foreldre tenker. Det kommer ofte godt frem i slike diskusjoner. Dessuten er det litt mrsomt når mange blir skikkelig sinte ;-)
Mamsen86 Skrevet 9. september 2008 #6 Skrevet 9. september 2008 Helt riktig det, alder har ingenting å si når det kommer til om man er en god eller dårlig mor. Jeg husker at jeg "kjempet med nebb og klør" for dette ung mor-opplegget i tiden etter at jeg fikk datteren min. Jeg vet at jeg er en god mor for jenta mi, jeg vet at hun har veldig bra - men samtidig så ser jeg jo det at dette med "livserfaring" i forkant faktisk kan være en positiv ting, hehe. Jeg skøyt tilbake med èn gang noen sa noe, og følte at jeg kunne & visste alt. Men ser jeg tilbake på det nå, ser jeg jo at jeg lærer noe nytt hver dag. Både fra unge og fra modne mødre. Og det er vel det som er greia.. At vi alle har et eller annet å lære fra hverandre. Ung eller "gammel" liksom, erfaringene våres vil alltid være forskjellige.
Anonym bruker Skrevet 9. september 2008 #7 Skrevet 9. september 2008 Syns det er veldig rart å bli irritert over den tråden om hun som syns hun selv var en bedre mor som moden enn som ung. Syns faktisk det var en fin tråd jeg, der ting ble skrevet ordentlig. Med dette som med alt annet må det gå ann å snakke om det uten å krangle? Og ja, jeg er selv en ung snart 2barns mamma og trivs selvfølgelig veldig godt som det! Men tåler da virkelig å se slike saklige tråder som den andre som ligger her? Det var ingenting frekt eller unødvendig skrevet der i det hele tatt, så skjønner ikke hvorfor noen skal bli irritert for det..
Anonym bruker Skrevet 9. september 2008 #8 Skrevet 9. september 2008 søstra mi blir 20 og e 2 barns mor ho fikk første ungen som 16 åring med andre ord gravid som 15 og ho e ung ja men ei sabla god mor. Bestevenninna mi e 27 år og 3 barns mor og ho e å ei sabla god mor har jo ingen ting og si om foreldran e 15 og 50 så længe di har mye omsorg og gi sørga for at ungen/ungan har mat på bordet , klær , skole utstyr til di som e i den aldern, masse kjærlighet, rent hjem osv.. det e ikke så mye som skal til for å vær ei god mor, en god far.. ja når sagt blir æ ganske provosert av folk som sier at noen e bedre enn di andre og æ bæst di eldre kan mer osv blablabla JADDA vi lev i 2008 og det finnes ingen oppskrift på oppdragelse eller katti man skal få unga.. så helt enig med trådstarter det e JÆVLIG irriterende
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå