Mamman_til_Adine <3 Skrevet 8. september 2008 #1 Skrevet 8. september 2008 Jeg har vært bekymret over at vekten min ikke forandrer seg og magen vokser ikke. Jeg kjenner liv, men tror ikke babyen vokser.. :/ Jeg fikk beskjed om å se på SF målene mine av noen her inne, jeg har nå sjekket disse. Det er en tabell, ikke sant? Det er tre streker, og jeg ligger på den nederste. Noen ganger ser jeg at jeg har ligget mellom den nederste og den i midten. Hva er normalt? Skal jeg ligge på den streken i midten?
fru lykkelig Skrevet 8. september 2008 #2 Skrevet 8. september 2008 Den røde streken er normalen og det grønne feltet er gjennomsnittet. Poenget er at det er en javn, stigende kurve. Selv har jeg ligget over det grønne feltet. Hvor langt er du på vei da? Jordmor/legen som har fulgt deg på kontroller følger nøye med på dette vil jeg tro. Har du spurt de?
Mamman_til_Adine <3 Skrevet 8. september 2008 Forfatter #3 Skrevet 8. september 2008 Det er ikke farge på strekene, har bare en kopi tror jeg. Det er tre streker på mitt skjema. Jeg er 33+4 på vei og i uke 30 var målet på 26 cm. er det normalt?
Sauen Shaun Skrevet 8. september 2008 #4 Skrevet 8. september 2008 Dersom du har en kopi er det "grønne" feltet mellom den øverste og nederste streken. Alt innenfor der er normalt. Den røde streken er midten av dette. Altså det midterste streket. Dersom sf målet var 26 i uke 30, betyr det at du er over det nederste streket, altså innenfor normalen. Det som er viktig i forhold til babyens vekst er at du har en jevn stigning på sf-målet, altså at det har blitt høyere ved hver måling. har det blitt det, så følger du din egen kurve og babyen vokser mest sannsynligvis som den ska. MEN er du usikker ta kontakt med jm og hør.
Mamman_til_Adine <3 Skrevet 8. september 2008 Forfatter #5 Skrevet 8. september 2008 Da sjønte jeg litt mere Jordmor har snakket om at det er lite hver gang, men har ikke gjort noe med det. Vi kan vente sier hun. Men siden vekten ikke har gått opp ble jeg litt skjeptisk. Tusen takk for svar, nå ble jeg mer rolig. Jeg har ligget innenfor de strekene hele tiden ser jeg, men på kanten nedenfor. Jeg får høre med jordmor da jeg skal dit neste gang
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå