Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #1 Skrevet 4. september 2008 Han har nettopp begynt i bhg. Er 4. dagen i dag. Han hadde noen timer der alene i går, å det hadde gått så utrolig bra, med soving, spising og alt! =) Men i dag så var han visst litt lei seg (å det må han jo få lov til).. Jeg ringte nå nettopp for å høre hvordan det gikk.. Han hadde ikke grått når jeg gikk, men han gråt litt innimellom. Å ville hverken male eller tegne.. Han er 1,5 år. Vet jo at det er viktig at han er der litt hver dag nå i begynnelsen. Ellers blir det jo bare værre for han, og meg.. Men mest av alt har jeg bare lyst til å hente gutten min hjem, nå! Jeg vet han er trøtt i dag da (våknet tidlig), å han har blitt litt snufsete, så kan jo være det som spiller inn også.. Ikke lett syns jeg..
Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #2 Skrevet 4. september 2008 Er helt enig, ikke lett. Blir trist av å lese at det er slik samfunnet forventer av både foreldre og barn, glad jeg kan ha barna mine hjemme.
Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #3 Skrevet 4. september 2008 Off.. skjærer i hjertet å høre dette. Enig med Anonym over her. Grusomt når man må ha barna i barnehage så mange timer om dagen. Stakkars små.. Har søkt barneplass på deltid og han får vel plass nå snart for de hadde ledige plasser. Jeg må jobbe deltid pga økonomi og må ha han der på deltid. Han kommer vel til å være ca. 11 måneder da han begynner og jeg gruer meg noe forferdelig, selv om det bare er deltid. Er så redd for at han skal føle at mamma avviser han og setter han bort til andre liksom. At han blir forlatt gruegruegrue meg... får bare håpe at han er et robust barn.
Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #4 Skrevet 4. september 2008 Det er jeg redd han skal føle også.. Men det har ikke virket sånn (på de få dagene). I går så hadde han jo hatt en super dag=) Jeg tror han har gått av å leke litt med andre jeg da.. Men det var så trist å høre at han hadde det litt trist i dag. Heldigvis så kan jeg levere han sent, og hente han tidlig nå i tilvenningsperioden. Han kommer heller ikke til å gå hele uker. Jeg tror nok han kommer til å trives godt, men tilvenningen tar jo tid. Sånn er det jo.. Skjønner at du gruer deg, å 11 mnd. er jo tidlig. Men noen ganger så bare må man.. HI
Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #5 Skrevet 4. september 2008 De har forresten et barn der som er 6 mnd. Det er tidlig det.. Men for noen så er det ikke annen løsning..
Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #6 Skrevet 4. september 2008 Det er ikke sikkert det ville vært så mye bedre hjemme da. Det kan vel bli kjedelig etterhvert uten masse andre barn. Sikker på at gutten din får et spennende liv i barnehagen etterhvert, han har bare en litt dårlig dag i dag, slik vi alle kan ha. Og som man også kan ha om man er hjemme :-). Nå lærer han seg å knytte seg til andre voksne og barn, og sosialisere med de. Veldig godt for ham å kunne. Men når det er sagt, skjønner jeg godt du vil løpe og hente ham hjem. Vi har jo alle et beskyttelsesinstinkt - men kan jo ikke handle etter det hele tiden, da ville jo ikke de små fått gjort så mye her i livet..
Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #7 Skrevet 4. september 2008 Det er helt sant det du sier! Takk for et beroligende svar =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå