Anonym bruker Skrevet 3. september 2008 #1 Skrevet 3. september 2008 1 åringen min har hatt feber sia natt til tirsdag og nå målte jeg den til 40 grader!! Bør jeg ringe legevakten?? Værsåsnill svar!
Anonym bruker Skrevet 3. september 2008 #2 Skrevet 3. september 2008 Hvis allmentilstanden er dårlig i tillegg, og du allerede har gitt medisin, og det ikke hjelper, så må du dra til legevakta.
Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #3 Skrevet 4. september 2008 Takk for svar! Har gitt han paracet, og feberen sank heldigvis til nesten 39. Han har sovna på fanget mitt nå. Skal snart bære han inn i senga. Allmenntilstanden har variert vedlig idag. I kveld har han vert ganske sutrete. Virker som det er noe som plager han, men det er jo ikke rart med så høg feber.
Anonym bruker Skrevet 4. september 2008 #5 Skrevet 4. september 2008 Ta han med til fastlegen om du er bekymret. 40 grader er ikke unormalt mye for en 1-åring, og det er først ved feber som varer mer enn 3 dager en bør gå til lege.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå