Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 3. september 2008 #1 Skrevet 3. september 2008 Hvordan går det med huset som hørtes ut som om det nesten ramla sammen over hodene deres? Fått dreisen på taket, feks?
It's all about me Skrevet 3. september 2008 #2 Skrevet 3. september 2008 De jobber med taket i dette øyeblikk faktisk. Skikkelig gøy med regn, søle og arbeidere som flyr inn med sko for å hente ting.... Ellers er det nok å gjøre ellers inne også. Et kjøkken som er nesten ferdig, det samme med rommet til vesla. Utenom det gjennstår det et soverom, en gang og en kjeller. Og jeg som er dritt lei oppussingsmøkk, matriale og verktøy overalt.
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 3. september 2008 Forfatter #3 Skrevet 3. september 2008 Må si jeg hater oppussing selv - det er veldig godt når det er ferdig. Siden vi er så trege av oss, så er jeg så lykkelig for å kunne pakke bort verktøy at jeg som regel gjør det før tiden, dvs at det er mye listing og småtteri som gjenstår hos oss, selv om vi gjorde unna grøvste oppussingen for 4 år siden, hehe... Men i løpet av den perioden har vi lært at det er like greit å overlate alt annet enn maling og parkettlegging til fagfolk - da blir det i det minste gjort, og gjort ferdig! Får ikke håpe arbeidsfolkene deres driter seg ut da - mye tulleradder ute og går i den bransjen også ;o)
It's all about me Skrevet 3. september 2008 #4 Skrevet 3. september 2008 Neida, her er arbeiderene så flinke så. De består av mannen min, naboen og en og annen venn av dem. Hvorfor sløse bort penger på å sette bort jobben når en kan gjøre det selv.....? Det kjedeligste med oppussing inne generelt er når rom som er ferdig rekker å bli slitt og få skader pga oppussing av andre rom, grrrr.
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 3. september 2008 Forfatter #5 Skrevet 3. september 2008 Uff ja, ikek si det. Må innrømme jeg sitter med "hjertet i halsen" når jeg ser diverse oppussingsprogram på tv hvor de tar mange rom av gangen - halvredd for at de skal legge den nye sofaen oppi malinga på veggen i gangen på vei inn, eller dunke hull i nymalt gipsvegg med plankene de bærer rundt på... Du får glede deg til resultatet og håpe at det ikke gir for mange riper i parketten )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå