Anonym bruker Skrevet 1. september 2008 #1 Skrevet 1. september 2008 Har nettopp begynnt å jobbe igjen på heltid ,etter 2 år hjemme.Også må jeg levere skattekort på onsdag,men hvor mye MÅ jeg skatte for å ikke få baksmell?(har mange regninger som må betales ,så vil helst betale så lite som mulig i en liten periode).?? når jeg hadde overg.stønad skattet jeg bare 12 %,og fikk det meste tilbake ved skatteoppgjøret.Men hvor mye må jeg skatte nå?kommer ca.til å ha en lønn på 280 000..Noen som kjenner skattesystemet for aleneforsørgere? Takker for eventuelle svar.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2008 #2 Skrevet 1. september 2008 Tror 28-30% skulle holde;) Du er i skatteklasse 2, vet du:) Det er jo bare å forklare de på ligningskontoret saken, og hvor mye det blir i løpet av dette året, både OS og inntekt til sammen. Så finner de nok en grei % til deg.
Anonym bruker Skrevet 3. september 2008 #3 Skrevet 3. september 2008 Jeg har en inntekt på 330 000 kr og betaler 20 % skatt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå