Gå til innhold

lage fruktmos selv. (samme som småtroll 0-1 år)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som lager dette selv? Har en som er veldig glad i fruktmos. Må frukta kokes først eller er det bare å mose den?

Er det noen spesiell frukt de ikke skal ha?

Han blir 6 mnd om 12 dager.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har laget selv, av eple og mango. Den jeg kjøpte fra Nestle som han likte så godt var laget av eple og mango.

 

Skrellte og delte eple og mangoen i små terninger, kokte i 5 minutt helte av det meste av kokevannet, moste godt, hadde pittelitt kanel i- og frøys ned.

 

Sambo ga det til han og lurte på om ikke han kunne få litt og, smakte dritgodt...

Skrevet

Gret og koke det for å få det mørt ja. Vær litt forsiktig med sitrusfrukter hvis babyen er arvelig utsatt for allergi.

 

Men elsker most mango, men det blir fryktlig dyrt å lage dette selv så mye som min spiser så jeg kjøper glass isteden fant jeg ut.

Skrevet

jeg har aldri kokt frukten, og nutta har aldri klagd på vodt noe sted. jeg knuser frukten rett etter lunsj og middag hver dag. dette har jeg gjort siden hun var 4 mnd. jeg gir lite citrus frukter. det eneste hun har smakt av det så langt er kiwi. (en gang iblant)

hun får banan, pære, eple, nektarin, meloner, mango.

hun fikk først hver enkelt, så hun smaker forsjell, og jeg blander det sammen to og to.

Skrevet

Takk for gode tips :)

Da er det bare å handle inn litt frukt å begynne å lage mos.

Skrevet

 

Favorittmosen her i huset var

mango, blåbær og aprikos.

 

Ellers gikk det i

eple og pære

mango og eple

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...