Nightelf venter nr. 2 :-) Skrevet 30. august 2008 #1 Skrevet 30. august 2008 Heisan! Jeg sitter her med søknadspapirer for engangstønad, og lurer på hvor mye jeg egentlig trenger å fylle ut? Samme søknaden brukes ved foreldrepenger, men hvis jeg som student kun har krav på engangsstønad, trenger jeg da å fylle ut og dokumentere fars og mors inntekt? Det står at ved krav om engangsstønad oppgis de samme opplysninger dersom det har vært yrkesaktivitet i tiden før fødsel. Jeg har jo vært student og ikke jobbet, så den er grei. Mannen min har jobbet, men hvorfor må vi sende inn oversikt over hans inntekt? Jeg har jo krav på engangsstønad okke som? En annen liten ting; sender man med legeerklæring på når termin er, eller kan jordmor skrive ut dokumentasjon på det?
TeBax Skrevet 30. august 2008 #2 Skrevet 30. august 2008 Jeg tok meg en tur ned til NAV for å få det rett fyllt ut.Vet hvertfall at du skal krysse av der det står at engangsstønaden gjelder kun for mor. jeg tok med helsekorte mitt, slik at de kunne ta kopi av det. Beklager at jeg ikke var mer til hjelp.
Gjest Skrevet 30. august 2008 #3 Skrevet 30. august 2008 nei du skal ikke fylle ut noen ting ang inntekt, du skal kun ha engangsstønaden og trenger ikke bruke tid på det. Send ved en kopi av helsekortet bare, det holder. Engangsstønaden utbetales etter uke 26, og nav har gjerne utbetaling mellom 25.-31. i hver mnd. Hvis far skal ta ut permisjon på eget grunnlag (inntekt) så kan han få 29 uker 100% eller 39 uker 80%, eller han kan fordele permisjonen sin på 3 år - da må han sende inn inntektsopplysningene sine og starte permisjonen innen senest når barnet er fylt 12 uker. Dette i tillegg til engangsstønaden altså..... engangsstønaden gjelder deg som mor
Mrs. Bouquet Skrevet 30. august 2008 #4 Skrevet 30. august 2008 Ikke la dem ta kopi av helsekortet ditt, der står det mange opplysnigner de ikke har noe med. Få legen til å skrive en bekreftelse med termindato og antall barn som er ventet, det skal holde i massevis. En uting at NAV skal ha opplysninger om din form, vekt osv.
Nightelf venter nr. 2 :-) Skrevet 30. august 2008 Forfatter #5 Skrevet 30. august 2008 Tusen takk skal dere ha! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå