Gå til innhold

Når kan vi gi bort pusungene våre? (",)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er litt i tvil for folk forteller så mye forskjellig. Noen sier 8 uker, mens noen sier 12 uker.

 

Vi fikk 3 nydelig pusunger for 6 uker siden. De er stuerene og er begynt å drikke melk og spise mat :-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det går an å gi bort kattunger når de er 8 uker,men det er i tidligste laget. De har best av å få være med mor til de er ihvertfall 10,helst 12 uker gamle. Har dere muligheten,ville jeg ha hatt dem til de var 12 uker. :)

Lykke til med søte små pusunger. ;)

Skrevet

Kattunger har så mye å lære av mamman sin at de helst skal være hos henne 10-12 uker.....

Jeg ga bort mine når de var 12 uker gamle:))

Skrevet

ja huff 8 uker er for tidlig..jeg sier og 10-12 uker:)

 

Skrevet

Som oppdretter sier jeg helt klart 12 uker, 8 uker er for valper!! :S

Ta kontakt med mattilsynet, ditt lokale db, huskattforeningen, Nrr,oppdrettere over hele landet så sier de det samme:)

 

Men vil du ha en problemkatt som ikke er 100% husren, sutter på tepper/ører,ikke er sosialisert med mennesker og andre dyr, følger etter deg konstant, hyler og viser tegn til aggresivitet/avhengighet osv osv, så er det bare å hente hjem en kattepus fra de er 8 uker..

Skrevet

Man må helt klart vente til de er 12 uker!!!

Har selv en katt som var 8 uker da jeg fikk han (jeg visste dessverre ikke bedre da), og han har/har hatt de fleste av de "symptomene" kelly nevner. Han er en nydelig katt altså, men ikke alltid like grei å ha med å gjøre... I det siste har han blitt litt roligere, mer kosen og mindre aggresiv, men han er nå 3,5 år gammel..

Skrevet

12 uker - tidligst! Du må ikke finne på å gi dem bort når de er bare åtte uker gamle... Selv om det ser ut som om mamma er lei av dem når de blir en 10-11 uker gamle, får de mye god kattelærdom fra mamma helt opp til de blir minst 12-13 uker gamle.

 

Jeg vil dessuten oppfordre deg til å ta et par hundrelapper for dem - mer en symbolsk sum, slik at de nye eierne faktisk må KJØPE katten, ikke bare FÅ den. :)

Skrevet

En katt bør være ca 12 uker før den gis bort, gis de bort for tidlig vil de stå å tråkke eller sutte på noe....selvom de er selvstendige nå er de ikke modne nok når de bare er 6-8 uker.

Skrevet

Jeg fikk min pus når den var 8 uker og den har da aldri vært noen "problemkatt" som du beskriver kelly. Er vel forskjell på katter også da... Min pus går fint sammen med hunder og andre katter og har aldri vært aggressiv eller noe slikt..

Skrevet

den ene av våre 3 katter fikk jeg når hun var 12-13 uker. Hun sutter på øreflipper, øyelokk, tråkker, og følger etter meg som bare rakkern. Tror ikke at det bestandig har noe å gjøre med hvor tidlig de blir tatt igrunn.

 

Ene katten min fikk jeg når den var 7 uker. Dette fordi det enten var meg eller døden. Denne derimot er selvstendig som bare rakkern.

 

Jeg er enig i at man skal vente lengst mulig, men å vente er ingen garantier for å få en katt som ikke har "problemer"

Skrevet

Grunnen til at mattilsynet sier 12 uker, framfor 8 uker som er normalt og som de sa FØR, er at 8 uker gamle kattunger er perfekt slangemat. Så nye regler! 12 uker, da er ngene for store til å spises

Skrevet

Oj, så mange svar. Tror nok også det at pusungene har best av å være lengst mulig hos mamma`n sin så vi kommer nok til å vente med å gi dem bort.

 

Til deg som mente vi skulle ta betaling så føler jeg at det blir litt dumt da det er min bror og min tante som skal få pus av oss :-) men ellers så forstår jeg tanken :-)

Skrevet

du kan jo gi de vekk når de har begynt og spise og sånt selv da.greier seg uten mora.

Skrevet

tror vår var rundt 8 uker ca.

gjør ingenting med å patte på ting og sånt.kjempekosen og grei.begynt å gå ut på do alt nå da.ca 12 uker kansje.kunne spise og sånt selvja

Skrevet

Ja, når det er nære slektninger som skal ha dem, er jeg enig i at det er unødvendig å ta et par hundrelapper for dem. :) Det er vel mer aktuelt hvis de skal flytte til fremmede.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...