Gjest Skrevet 29. august 2008 #1 Skrevet 29. august 2008 Noen her som bruker slike "klikkere" og kan fortelle meg litt om hvordan gjøre det osv?? Har kjøpt hvalp og jeg vurderer virkelig å starte å "klikke" ;o) Ser for meg at det kan være svært gøy,og ikke minst effektivt.
HopsiDeisy Skrevet 29. august 2008 #2 Skrevet 29. august 2008 Anbefaler klikker-kurs! Vet at noen gjør det på litt ulik måte. Men det er absolutt gøy! Hunden lærer masse og dere blir begge mentalt stimulert!
Gjest Skrevet 29. august 2008 #3 Skrevet 29. august 2008 Hei =) Er ikke slike kurs her jeg bor.Så da tenkte jeg høre om noen hadde erfaring å dele.For jeg har virkelig lyst.
2 tette - med flette Skrevet 29. august 2008 #4 Skrevet 29. august 2008 Hele greia går jo ut på positiv og ikke negativ trening. Med en gang hunden gjør noe bra skal du klikke i klikkern også kommer en belønning etterpå.. Men det er veldig viktig at det gjøres fort nok og på "riktig" måte da, ellers har det ikke noe å si, siden hunden din klarer ikke huske 5 sekunder etterpå at han gjorde noe bra. Men kjøp eller lei en bok om det dersom du ikke har mulighet til å gå på kurs
Gjest Skrevet 29. august 2008 #5 Skrevet 29. august 2008 Får kjøpe bok ja =) Men det skal bli gøy.Å di sier jo det fungerer som fy.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå