Gå til innhold

Har sluttet med bleier men nekter å bæsje på do. What to do??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hun har ikke gått med bleier på flere mnd, og har også sluttet med nattbleie. Likevel nekter hun å bæsje i do. Hun holder seg og holder seg, helt til hun ikke klarer lenger og det kommer i trusen. Har også hatt perioder med forstoppelse pga dette. Hva kan vi gjøre? Har prøvd med belønning og feiring, men det hjelper ikke. Gode ideer mottas med takk!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

storebror her var sånn også, så jeg ba han si i fra når han skulle bæsje så fikk han på seg bleie. dette gjorde han, til han turde å bæsje på do, husker ikke akkurat hvor lang tid det tok, men det var ikke så veldig lenge:-)

 

 

Skrevet

Vi har en jente med maveproblemer og hun har nå sluttet med bleie. Også på natten. Men på grunn av problemene hun har med maven nekter hun å besje på do eller potte. Så vi tar på bleien når hun må besje og tar den av med en gang hun er ferdig. Stresser ikke med det for da er vi redd hun skal bli verre i maven. Hun får ta det i sitt eget tempo.

 

kanskje dere kan prøve det.

Skrevet

Sønnen min bruker fortsatt bleie, så har ikke konkrete tips å komme med. Men jeg har hørt noe om at det for mange barn er tøfft rent psykisk sett å bæsje, fordi man da lissom gir slipp på noe av seg selv....? Aner ikke om det er noe i det. Men kanskje de vet noe på helsestasjonen?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...