Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #1 Skrevet 28. august 2008 Ser att jeg burde kvitte meg med 10kg. Det hadde fått meg til å føle meg sååå mye bedre! Tenker ofte på det, men sjokoladesuget er for sterkt, samt att jeg ikke er den mest sportye av meg. Desutten har jeg ikke økonomi eller fantasi nok til å lage den mest sunne maten. Liker heller ikke fisk eller kylling. Om jeg kutter ut sjokoladen, går daglige trilleturer og slikt, kan jeg ikke gå ned i vekt da? Uff, jeg trenger litt motivasjon og råd her
Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #2 Skrevet 28. august 2008 Du kan begynne med å KUN unne deg noe godt et par dager i uka.
Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #3 Skrevet 28. august 2008 Par ganger i uka? Trodde kanskje jeg kunne holde meg til bare lørdager. Det blir hardt det...Kom meg motivasjon folkens, plis.
Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #4 Skrevet 28. august 2008 Små endringer er bedre enn ingenting.. Daglige gåturer er et pluss. Kutt ut godteri, ha en dag i uka, der du kan unne deg litt godteri. Spis frukt istede. (men i moderate mengder, 5om dagen er bra.. Sunn mat: Bytt stekesmør med planteolje, loff med grovbrød, eller halvgrovt. Spis ofte, men lite. Drikk masse vann. Er så lite man behøver og gjøre for en stor forandring. Sier ikke at du gr ned, eller masse, men dette er en begynnelse. (med tanke på økonomi og slikt) Og i tillegg til gåturer, så kan du alltids ta sit ups, og forskjellige små ting hjemme. Løft vekter med brusflakser fulle av vann, ta steps i trapper.. 20min 1gang om dagen.. Man forbrenner til og med kalorier med og vaske..
Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #5 Skrevet 28. august 2008 Nå vet jeg ikke om du er i perm og hjemme med barn nå, men vis du er det, så har du vel sikkert rutiner på spsisng osv med barnet, ha rutiner på din egen spising og. Frokost, lunsj, mellom måltid, middag, kvelds. (trenger ikke være mye engang.. ) jo mer mat du spiser, jo mindre sukkerbehov får du. Anonym fra istad..
Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #6 Skrevet 28. august 2008 Takk til dere som har svart! Flere? HI.
Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #7 Skrevet 28. august 2008 Vi har kjøpt Wii Fitness. Er ett tv-spill, men det er trening. Der kan du både løpe, trene yoga, aerobic osv. og alt foregår hjemme i din egen stue. Den veier deg og regner ut bmi, og du kan veie deg så ofte du vil og får da vite om du har gått opp eller ned. Variert og morsom trening for oss som ikke gidder eller har tid til å dra i ett helsestudio
Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #8 Skrevet 28. august 2008 Men nå er det slik att jeg ikke har mye med penger nå Har verken råd og kjøpe Wii Fitness, eller playstation. HI
Anonym bruker Skrevet 28. august 2008 #9 Skrevet 28. august 2008 Eller nintendo. Har bare den gamle 64 HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå