idamor & lykketrollene Skrevet 28. august 2008 #1 Skrevet 28. august 2008 Hvordan fungerer det egentlig? Eller jeg har jo skjønt såpass at den sier ifra om du har eggløsning eller ikke I Juli fikk jeg mensen 16 og i aug. 10, jeg skjønner liksom ikke helt når jeg skal sjekke.. Kanskje veldig dumt spørsmål men
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 28. august 2008 #2 Skrevet 28. august 2008 Etter min telling hadde du da syklus (fra juli til august) på 26 dager, dvs at el mest sannsynlig var på dag 12-14 (dag 1 er den dagen mensen kom i juli, eller hvilken som helst mnd for den saks skyld). Da ville jeg begynt å teste fra dag 9-10. Eltesten sier i fra om at det er sannsynlig (men ikke sikkert) at du har el innen 12-36 timer (tror jeg det er - står sikkert på selve testen) fra du har fått positivt resultat.
idamor & lykketrollene Skrevet 28. august 2008 Forfatter #3 Skrevet 28. august 2008 Okey Takk takk...jeg har hørt mange sier at det er 60% sjanse for å bli gravid når man har eggløsning?
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 28. august 2008 #4 Skrevet 28. august 2008 Statistikker på sånt aner jeg ikke noe om, men man blir i alle fall ikke gravid uten eggløsning :oD Selv har jeg opplevd å bli gravid både kjapt og tregt (tregt endte med prøverør), og selv om "alles" råd er å ikke tenke på det, så har det som regel sin fysiologiske grunn dersom det tar over en viss tid (feks et år) og da hjelper det jo ikke noe å "ikke tenke på det". Bortsett fra for egen del da - så slipper man "stresset". Lykke til, forresten!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå