Anonym bruker Skrevet 26. august 2008 #1 Skrevet 26. august 2008 Hva gjør de? Hva spiser de? Hvordan er dagens rutiner? Hvor mye sover de?
Gjest Skrevet 26. august 2008 #2 Skrevet 26. august 2008 Blir 8 mnd på søndag.. Han kryper og sitter seg opp selv. Har begynt nå de siste dagene å reise seg opp etter stuebordet. Er i veldig godt humør, prater å ler masse lille godgutten "sier" ja ja ja, der, og naj Ikke antydning til hverken mamma eller pappa ennå Han spiser grøt, skiver, middagsglass og middag med oss om det er noe han kan spise. Får mme til frokost, lunsj og kvelds. Våkner (alt for tidlig) i fem tiden, men sovner igjen til ca 6.30. Da får han melk. Får melk og grøt i halv ti tiden så sover han ca to timer. får skiver og vann en liten stund etter han våkner. Så er det litt turgåing, leking, besøk alt ettersom. Middag i fire halv fem tiden. Melk og grøt i halv sju tiden. Og natt i halv åtte tiden. Sover sammenhengende fra halv åtte til fem. Skulle ønske han kunne sove til hvertfall halv sju, da må jeg opp med eldste uansett Har av og til en liten lur på ettermidagen, men ikke på mer enn 30 min. Hvordan er din dag da?
Anonym bruker Skrevet 26. august 2008 #3 Skrevet 26. august 2008 Han ligger mye og ruller seg rundt. Aker seg litt fremover, men mest bakover. Sitter på gulvet uten støtte, men kommer ikke helt opp på egenhånd. Han spiser MM kl.07, MM + grøt kl.10.30, MME + middagsglass/vanlig middag kl.13.30, MME + litt MM + grøt + fruktpurê kl.18. (cirka tider) Han legger seg kl. 19 og sover til ca.kl. 07. Da får han MM og sover videre til 08.30. Da står vi opp og kler oss. Vanligvis leker han inne om morgenen på gulver. Og så synger vi og "leser" bøker. Skikkelig kosestund. Hviler fra kl.11 - 11.45 i voggen. Etter dette er vi f.eks. på terrassen og leke/ husker, går på besøk, handler, .... Rundt kl.14 går vi tur og han sovner i vognen ganske raskt. Da sover han til kl.16.30. Etter dette leker ofte far og sønn på gulvet frem til kveldsmaten kl.18.
Anonym bruker Skrevet 26. august 2008 #4 Skrevet 26. august 2008 Mye gulvlek med lillegutt hos dere da. Flinke folk
T**** mamma:) Skrevet 26. august 2008 #5 Skrevet 26. august 2008 Jenta vår blir 8mndr om to uker. Hun har blitt veldig aktiv den siste tiden. Lærte å åle seg frem for halvannen måned siden og det går nå ganske fort over stuegulvet. Krypingen lar vente på seg, hun står å svaier på alle fire, men når det er noe hun skal ha tak i deiser hun ned på magen. I løpet av den siste uken har hun begynt å reise seg opp etter ting. Det begynte med senga (som forøvrig ble senket ned i grevens tid), og nå langs lekegrinda og stuebordet. Litt frusterende også når ingenting er off limits lengre. hehe. Hun våkner i 7tiden og får da 200ml melk, etterfulgt av grøt, youghurt og sviskesaft i 10tiden. Senere byr menyen på middagsglass, melk, most frukt og andre ting som varierer litt. Dagen blir rundet av med grøt og enda litt melk. Hun sover somregel søtt i sengen sin i 7- halv 8tiden. Om formiddagen består dagene i å leke på stuegulvet med og uten mamma, synge kjente sanger (lille petter edderkopp er en klar favoritt) og å "hjelpe" mamma med å rydde. hehe. Så tar vi oss gjerne en liten tur ut for å få litt frisk luft. En liten handletur blir da gjerne tatt i samme slengen. Hun sover fra 2 til 3 ganger i løpet av dagen, med cirka to timers mellomrom. Siste luren våkner hun fra i 4tiden. Når pappa kommer hjem blir det en god del leven i heimen, og vi stikker gjerne på besøk de dagene vi ikke har noe annet på agendaen. I dag vår vi innom hos oldeforeldrene en tur:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå