sommer1 Skrevet 22. august 2008 #1 Skrevet 22. august 2008 hva som gjør at gravide får denne streken på magen?? Når kommer den og forsvinner den igjen? Får alle den? Hehe, ble mange spm dette her;)) Men syntes d ser så rart ut og ser ikke vitsen med å få den;)
LilleSolaMi<3 Skrevet 22. august 2008 #2 Skrevet 22. august 2008 mener det har noe med magemusklene som deler seg når magen vokser, eller noe i den duren! ikke sikker på når den kommer men den blir borte etter fødselen=)
Mamm@ Skrevet 22. august 2008 #3 Skrevet 22. august 2008 Jeg har født 3 gutter, og har aldri hatt streket på magen. Så noen får det, og noen ikke. Jeg var plaget med mye strekkmerker, kan kanskje ha noe med at alle tre var over 4 kg da de ble født. Vi er jo skapt så forskjellig
Heldig mamma til ♥to gutter♥ Skrevet 22. august 2008 #4 Skrevet 22. august 2008 Du mener sikkert streken i midtlinjen som går opp og ned fra navlen. Den skyldes at hormonendringene påvirker melanocyttene (cellene som produserer melanin, pigmentstoff), og en del får derfor en mer eller mindre markert stripe her. Ofte tydeligst hos de med mørk hud/mørkt hår, altså mye pigmenter fra før. Hvis ikke veldig uttalt, vil den gå tilbake etter fødselen, men kan vedvare hvis kraftig.
sommer1 Skrevet 22. august 2008 Forfatter #5 Skrevet 22. august 2008 Jepp er den streken jeg snakker om. Takk for gode svar:) Tror ikke jeg får den, har ikke mye pigmenter fra før. Men men vi får se;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå