Bettamor - venter nr 2 - ♂ Skrevet 21. august 2008 #1 Skrevet 21. august 2008 Noen som vet dette? Har jenta mi i barnehagen og har fått stønad til barnetilsyn pga at jeg er enslig forsørger. Jeg og min nåværende kjæreste er ikke samboere enda, så jeg står fortsatt som enslig. Blir samboere ganske snart. Hvordan er det da med stønaden. Faller denne bort i det vi flytter ilag, eller går det 1 år? er litt usikker på akkurat denne biten.
mn73 Skrevet 21. august 2008 #2 Skrevet 21. august 2008 DU regnes som enslig til dere gifter dere eller får felles barn mht stønad til barnetilsyn, så denne faller ikke bort selv om dere flytter sammen (såsant han ikke er barnefaren da..) Ekstra barnetrygd får du 12 mnd etter at registrert samboerskap har intruffet, etter dette faller det bort.
Siw1 *mamma til Rikke&Adrian* Skrevet 21. august 2008 #3 Skrevet 21. august 2008 Jeg flyttet sammen med min nye samboer for litt over ett år siden, og etter 12 måneder så mistet jeg alle stønader som enslig forsørger...inkludert stønad til barnetilsyn. Men du må søke hvert år ja!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå