Gå til innhold

slanketips????


Anbefalte innlegg

Skrevet

har gått opp over 3o kg i svangerskapet. fått av 13 på 8 uker.står nå helt stille((

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Heisann.

Først av alt vil jeg si at du har vært kanonflink!

Du kan feks ta turen innom www.slankenett.no

Her er folk i alle aldre, ulike situasjoner, ulik vekt og ulike slankemetoder.

Det er også et forum hvor du kan få gode råd.

Skrevet

Viktigl å drikke masse vann, spise regelmessig og trimme. Ta med den lille i vogna og ut og gå lange turer.

 

Man må også passe på å spise nok slik at forbrenningen ikke stopper helt opp.

Skrevet

så flink du har vært!!

 

noen avgjøende men enkle tips:

1) spis en liten porsjon av det du ønsker (ikke fetende mat eller raske karbohydrater altså!!) hver 2 1/2 - 3 time. får opp forbrenningen!!

 

2) gå en morgen tur med en gang du står opp før frokost på ca 40-60min. (går du ikke tur om morgenen, spis frokost med en gang du våner, for kroppen er "utsultet" etter mage timer uten mat, og får den ikke mat med en gang tviholder den på alt du putter i deg!)

 

3) ikke spis de siste 2 timene før du legger deg

 

 

eller kan jeg nevne:

-styrketrening, hvor du trener med supersett (sjekk ut iform.no)

-suppe er bra mat for slankere

-drikk et stort glass vann før hvert måltid

-puss tenner etter du har spist, kvitter deg med matsmakenog mersmak;)

-bruk stramme klær når du sitter i sofaen, ikke like lett å trøste spise;)

-ikke gå sulten i butikken

-bring med deg mat når du går ut, hvis du skulle bli sulten (nøtter, gulrøtter, eple, salat osv)

-lær deg om ulike matkilder, karbohydrater (du skal ha karb. med lav GI. stivelse fra grønnsaker og ulike kornslag), proteiner (men ikke la deg lure, man blit tykk av for mye proteiner også!! og det er bygget opp av aminosyrer, så for mye syrer kan gi sur pH verdi i kroppen din. svin er en værsting på syre, så prøv å spis mye basisk mat her kommer da neste punkt:)) grønnsaker (hvordan utnytte dem til det fulleste, som med tomat blir ekstra "sunt" hvis det kokes), fett (umettet og flerumettet fett er super! mye fett i ulike nøtter og frø, men hvordan utvinne det på best mulig måte. linfrø kan ikke spises hele, for vi kan ikke fordøye det, og da får vi ikke ut oljen heller.transfett og mettetfett er livsfarlig i store doser!)

 

lykke til!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...