Myra Skrevet 19. august 2008 #1 Skrevet 19. august 2008 Spesielt om natta, og på den siden som jeg ligger mest på. Tror jeg det er naturlig, men det er ekkelt. Høyre hånden dovner bort på dagen også, det er utrolig ekkelt. Jeg kan holde en bok eller et blad og plutselig prikker det i fingrene og det føles som jeg er helt fri for blod i fingrene. Er det flere som har det sånn?
sels Skrevet 19. august 2008 #2 Skrevet 19. august 2008 Hei. Jeg har det også sånn, skal på kontroll på torsdag så skal nevne det da.
Myra Skrevet 19. august 2008 Forfatter #3 Skrevet 19. august 2008 Var på kontroll på fredag, men glemte å spørre. Kan du ikke gi lyd om hva legen sier om dette :-)
Gjest Skrevet 19. august 2008 #4 Skrevet 19. august 2008 jeg dovner til midt oppå overarmen når jeg har ligget en stund nedpå. regner med det i midt tilfelle er vannet i leggene som havner andre plass når bena ligger høyt. for når jeg ikke er hoven i leggene, så dovner jeg heller ikke bort i armene.
hegemor'79 Skrevet 19. august 2008 #5 Skrevet 19. august 2008 Hei Jeg har også problemer med dette, alle fingrene mine prikker og døvner. (helst på kveldstid )Tok det opp med legen å han sa det var veldig vanlig. Det er vann som samler seg rundt nervene. Ikke farlig, men skulle følge med om man hovnet opp i bena osv.
KaWi Skrevet 20. august 2008 #6 Skrevet 20. august 2008 Hei! På besøk fra 3 trimester her... Det høres ut som om det er carpal tunell syndrom du har fått, og nei, det er ikke uvanlig å få det som gravid. Jeg hadde anbefalt deg om å få rekvisisjon til nevrolog, bare sånn for å sjekke at det ikke er skade på nervene. Jeg har nemlig fått dette, og har nå gått så lenge med det, at det er en stor mulighet for at jeg har fått en permanent skade på nervene. Skal opereres for dette i september, og har termin i oktober. Så dette kan være alvorlige greier... Uansett, masse lykke til videre i svangerskapet! =)
Nea og juniors mamma Skrevet 20. august 2008 #7 Skrevet 20. august 2008 En liten innblanding; det trenger absolutt ikke å være carpal tunnel syndrom noe som er ganske omstendig med tanke på operasjon og de 6 mnd etterpå. Det er en kjensgjerning at gravide ofte dovner bort i armer/hender og er ikke farlig. Jeg har i årevis før jeg ble gravid blitt utredet for nettopp carpal tunnel syndr og som sykepleier med stor kjennskap til dette var jeg overbevist om at symptomene var riktige. Vært flere ganger til nevrolog og MR us og hvert besøk viser det samme; ingen carpal tunnel hos meg nei. Frustrerende ettersom jeg fremdeles våkner flere ganger og må "vekke" arm og hånd. Hos ikke gravide kan det være nerver som ligger litt "uttapå" albuen og ved bøyde armer under søvn (feks under hodet) ligger de i klem for en kort tid og det nedenfor blir numment. Etter mine nevrologiske besøk har det vist at ingen av fingrene er atrofisk (muskulaturen blir tykk pga nerveutfall og deretter funksjonsutfall) og jeg har slått meg til ro med det. Nevrologen min hadde de samme problemer som meg noe som er litt mer betryggende. Er man imidlertid bekymret kan man gjøre en enkel test hos fastlegen hvorpå han trykker over det området carpal tunnelen ligger og en vil merke om fingrer dovner etter en liten stund eller ikke. Har ikke disse problemene vært til stede før graviditeten ville jeg si at det ikke er grunn til bekymring, men det må en hver av dere selv bestemme.
passilurken Skrevet 20. august 2008 #8 Skrevet 20. august 2008 du har så rett, så rett:) tror vi ofte overtenker saker og ting:) godt med litt medisinsk rådgivning av og til! jeg ble operert for dette her for en del år siden (ikke helt sikker på om det er det du nevner, jeg fikk beskjed om at nervene i hånden lå i klem under noen bånd...), og da var legen veldig på det om jeg var gravid... det var jeg ikke, men det nektet han egentlig å tro! men hos meg ligger det i familien. ville tenkt meg om 2 ganger før jeg opererte før en fødsel... ikke gøy å sitte med armen i været ex antall uker... og en liten ting... det trenger ikke være alt det vi leser om og som enkelte andre har... vi har jo jammen meg nok å tenke på om vi ikke skal bekymre oss for alle symptomer og sykdommer som finnes hos alle andre. vi kunne bli syke av mindre;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå