umpa lumpa Skrevet 16. august 2008 #1 Skrevet 16. august 2008 Noen som vet hvor (nettbutikk) en kan kjøpe slike ringer for å feste dyna til sprinkelseng??
elin og gutta;) Skrevet 16. august 2008 #2 Skrevet 16. august 2008 aldri hørt om sånne, men er det for at babyen ikke skal sparke av seg,så er sånn dynepose ganske kjekt oxo.....
yh Skrevet 16. august 2008 #3 Skrevet 16. august 2008 aldri hørt om det jeg heller.. Er det kanskje også for å forhindre at babyen ikke får dyna over hodet?? Noen som vet noen butikk foruten nettbutikk som selger det?
umpa lumpa Skrevet 16. august 2008 Forfatter #4 Skrevet 16. august 2008 Fikk anbefalt det for å hindre at babyen trekker dyne over hodet ja, og vet jeg har sett de i en nettbutikk men husker ikke hvilken..
Tulte, 07,08,mai 11,Fødeklar Skrevet 16. august 2008 #5 Skrevet 16. august 2008 Hjelper det for at de ikke skal få dynen over hodet?Det kan umulig vare så mange månedene isåfall. Tok ikke mange månedene før dattera vår begynte å turne i senga iallefall. Lå da stort sett på tvers i hodeenden - mens dyna dekket resten av senga...Jeg satser heller på ullpysj på vinteren og liten og lett vogndyne de første mnd. Enormt få ganger hun har fått dyna over hodet.
elin og gutta;) Skrevet 16. august 2008 #6 Skrevet 16. august 2008 til de minste ville jeg tro at det holdt å sette den fast nederst for å unngå å få den over hodet. enten ved å stappe den litt nedi ved madrassen, eller så har jeg faktisk opptil flere sengesett hvor dynetrekket lukkes med knytting nederst, så da kan jeg sikkert bruke de:) kan ikke huske at det var et problem med førstemann.
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 16. august 2008 #7 Skrevet 16. august 2008 Har tenkt på akkurat det samme, men har vel kommet frem til at det holder å feste dyna nederst ved å stappe den mellom kanten og madrassen. Aner ikke hvor man får kjøpt slike ringer.
Hulda77 Skrevet 16. august 2008 #8 Skrevet 16. august 2008 Veit ikkje om nokon nettbutikk som sel dette produktet. Men sjølv har eg kjøpt på babyshop i oslo. Kosta 79,50 og heiter "dyneklyper 4 styk". Ser ut som produsenten er Stera. På framsida av boksen står det også "kvalitetsprodukter for sikring av barn i hjemmet". Eg er også litt redd dette med at dyna skal koma over hovudet på babyen. Men anar jo ikkje om dette er eit faktisk problem, har jo ikkje hatt barn før. Vart tipsa om dyneklypene av ei venninne som fekk barn tidlegare i år. I tillegg har eg investert i 2 styk "grobag", ein i tjukkelsen 1 tog og ein i 2,5 tog. Kanskje du kan google dyneklyper? Lykke til!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå