KarboHøna_-13_ Skrevet 16. august 2008 #1 Skrevet 16. august 2008 Jeg skal bestille fra strawberrynet, men skjønner ikke helt hva jeg skal bestille eller åssen farge. BareMinerals face color, er det vanlig pudder? Jeg er hverken lys eller mørk i huden, hvilke farge skal jeg ha da? Og for å slippe toll på varene, bestiller dere ett og ett produkt under 200 kr.?
tante grusom master of law Skrevet 16. august 2008 #2 Skrevet 16. august 2008 Jeg var akkuratr inne på strawberry, og så at de er utsolgt for alt pudder bortsett fra de mørkeste... face color er ikke foundation, men nesten som rouge. Bestiller et og et produkt for å unngå toll. Det smarteste er å gå til en hudpleier som fører id og spørre om hvilken farge man trenger
KarboHøna_-13_ Skrevet 16. august 2008 Forfatter #3 Skrevet 16. august 2008 Hva er pudder da? Da får jeg vente til dem får inn igjen da. Vet ikke om noen hudpleiere har det merket her. Men vet du hvem farge som er mest nøytral da?
tante grusom master of law Skrevet 16. august 2008 #4 Skrevet 16. august 2008 Pudder er det som heter foundation. Og så trenger du en kost til påføring. Jeg bruker fairy light, og jeg er ganske lys. Den vanligste fargen i norge er light. Kanskje du skal prøve den?
snartmammapåny Skrevet 16. august 2008 #5 Skrevet 16. august 2008 se på ebay.com, mye billigere enn strawberrynet og MYE bedre utvalg. Man får en 9g boks til ca 150kr inkl frakt. Alt etter dollarkursen. Har hørt at den mest normale nordiske fargen er medium beige. Jeg bruker den og har helt normal nordisk hud, ikke spesielt blek men heller ikke spesielt brun. Det meste av i.d sminken kommer i løs form, altså pudder. Vanligeste er blandt "nybegynnere" av id brukere er vel å starte med foundationen. Men kan være et tips å kjøpe et dekk pudder som dekker litt mer om man har litt kviser som må dekkes til. Som en dekkstift, bare pudder.. Selv har jeg et fra id som heter bareminerals multi-tasking minerals i fargen bisque. Dekker bra og gir et flott resultat sammen med foundation. Om huden din lett blir litt glinsete utover dagen så er det helt genialt med en "mineral veil". Denne fines både i faget og nøytral. sist hadde jeg nøytral men kjøpte farget nå. Likte den fargede veldig bra, da den gir litt ekstra glød til huden. Selv om det er så lite at det igrun ikke vises;) Kan virkelig anbefale dette merket. men det er viktig med gode børster. Børstene må være beregnet på mineralsminke. id sine egne børster er selvfølgelig en slager, og disse kan man finne billig på ebay.com. ellers så har www.everydayminerals.com en del billige børster. Har og billig mineralsminke, men jeg liker ikke denne like godt som bare escentuals sin id. men hver sin smak. Børstene er så som så i kvalitet, faller lett fra hverandre men er jo et billig alternativ når man bare skal prøve seg frem om dette er noe for seg da. Og heller invistere i dyrere børter etterhvert. Lykke til, bare å spørre om du lurer på noe. Kan ikke legge skjul på at jeg bare ELSKER Bare Escentuals id
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå