Gå til innhold

Visste dere at ivf`ere har 20% høyere risiko for bekkenløsning?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det pga progesteronet, noen som vet? Ante ikke dette, før jeg tilfeldigvis kom over en atikkel her inne på bim... Vet dere om det er noe anna vi er mer utsatt for enn andre gravide?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er en direkte sammenheng mellom progesteronnivaå og bekkenplager, så oss ivf-ere som får progesterontilskudd over tid er nok mer utsatt for både det ene og det andre.

 

Jeg er 12 uker på vei om to dager (jippi!!!) etter IVF, og har virkelig fått merke hormonenes herjinger med kvalme, svimmelhet, hodepine og bekkenvondt... De to siste er forbundet med progesteron har jkeg lest meg til. Sluttet med progesteron uke 10, og merket en viss forbedring, men kroppen er fortsatt ikke helt med på notene. Det blir nok bedre etter hvert. Når vi har sluttet med medisinene våre er vi jo å regne som "vanlige" gravide!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...