Gå til innhold

Og hva er galt med "pappa betaler"?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Understreker. Min pappa har ikke betalt noen bil for meg, men hadde jeg fått hadde jeg selvfølgelig takket ja. Og merkelig nok. Jeg hadde likevel forstått pengers verdi. "ærnte helt tett i hue heller":)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ingenting galt i at pappa betaler :) når pappa levde var jeg rimelig bortskjemt selv (selvom jeg antagelig aldri hadde fått noen dyr bil)..

Problemet er vel de som forventer at pappa skal betale og som fortsetter å være så borskjemte selv i voksen alder at de ikke lærer seg verdien av penger og virkelig ser hvor heldige de er.

Dette gjelder jo selvfølgelig ikke alle, men jeg tror det lett kan bli litt sånn..

Skrevet

Ikke noe galt så lenge det er innen rimelighetens grenser. Har ei venninne som virkelig trenger en liten virkelighetssjekk. Hun kommer til å få sjokk den dagen faren hennes forsvinner/bytter jobb/blir pensjonist/ufør el.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...