Vanilla83 Skrevet 12. august 2008 #1 Skrevet 12. august 2008 Rensa ørene me q-tips for noen dager siden, men har etter det hatt skrekkelig mye ubehag i ørene! Det er akkurat som jeg hører ekko hele tida, takler ikke høre bass for da virker det som hele hodet mitt vibrerer. Åsså klør d no sinnsykt, men det var først idag. Er fryktelig ekkelt, sånn slags dott-følelse. Har ikke blitt bedre iløpet av disse dagene, bør jeg ringe lege?
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 12. august 2008 #2 Skrevet 12. august 2008 Jeg hadde ringt og spurt om jeg kunne få en skyll (trenger du sikkert ikke time til heller - det er pleierne som gjør det). Gjorde det selv da jeg hadde badet en sommer og dotten aldri gikk ut. Ikke vondt eller ekkelt - du blir bare "dusja" i øret og får renset ut alt gøgget som måtte være der inne. Bare vær obs på at du kan være litt ømfintlig i hørselen etterpå ettersom lyden ikke blir bremset av ørevoks og liknende (jeg fikk noia da jeg skulle ta bussen etterpå for jeg hørte jo så godt, men det stabiliserte seg fort altså).
Vanilla83 Skrevet 12. august 2008 Forfatter #3 Skrevet 12. august 2008 Hehe superhørsel Ja kanskje jeg bør ta en telefon, vært deilig å bli kvitt dette altså
temine Skrevet 12. august 2008 #4 Skrevet 12. august 2008 Kan gjøre det selv og, med en slik pakke du får på apoteket. Noe oljegreier å dryppe med for å løse opp voksen i løpet av et par dager, også en skyller til å spryte inn vann med. Du kan jo og bruke vanlig olivenolje f.eks i øret noen dager før du drar på legesenteret å får en skyll. Kan være du har dytta en voksklump inn isteden for å få den ut. Må vel si som trond viggo...ikke noe som er mindre enn albuen skal inn i øret;) Bruker likevel q-tips selv da, syns det er SÅ godt:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå