Gå til innhold

Hvilket middel anbefaler dere til vask av kjøkkenvifte-filter?


Anbefalte innlegg

Skrevet

??

 

Jeg er husmor idag. Filteret er i rustfritt stål.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Setter det alltid i oppvaskemaskinen. Men en mulgihet er å legge det i varmt vann og zalo, fungerer det også.

Skrevet

oppvaskmaskin. det er jo genialt lettvint. takk. det var akkurat det svaret jeg var ute etter :)

Skrevet

Kjør det i oppvaskmaskina en gang pr mnd ca. Er det så fettete at du ikke får av alt i maskina, så legg det i salmiakkbad først, og vask det i maskina etterpå.

 

:)

Skrevet

Ja. oppvaskmaskin er jo såå smart!! GJorde det forrige gang jeg også.. ikke vært i mine tanker engang at jeg kunne vaske de der! Lettvint =)

Skrevet

Jeg pleier å la de ligge i salmiakkvann over natta og slenge de i oppvaskmaskinen etterpå..

Men så har jeg en venninne som sa at det ikke er helt bra for oppvaskmaskinen, fordi mye av fettet blir liggende igjen maskinen..

Noen som har merket noe til det? For jeg har ikke...

 

Skrevet

Har ikke merka noe til det. Vaker jo mye annet fettet i oppvaskmaskina og...trodde liksom det var meningen at man kunne sette skitne ting inn der;) Ettersom vi kjører vårt en gang pr mnd er det ikke så voldsomt fettet heller, så det tror jeg ikke er noe skadelig...men kan ikke være påståelig her altså:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...